• |
ide | kryesore

Adriatik Llalla shpërfill ankesat e Fatmir Xhafajt për arrestimin e Tahirit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dyshimet e Fatmir Xhafajt nëse duhej arrestuar apo jo Saimir Tahiri, nuk përbëjnë një shqetësim për Adriatik Llallën.
“Ish kryetari i Komisionit për Reformën në Drejtësi, nëse nuk është i qartë për ndryshime ligjoret, në Kushtetutë, në Kodin e Procedurës Penale, ky është problem i tij” u shpreh Adriatik Llalla që duket se do të vazhdojë me procedurën e prangosjes së Saimir Tahirit, pavarësisht shqetësimit të Fatmir Xhafës. Sipas Llallës, detyra e prokrorisë është të ndjekë nga afër të gjithë ata që kanë shkelur ligjin dhe t’i vërë para drejtësisë. Xhafaj tha se nga pikëpamja ligjore ai nuk sheh asnjë provë që mund të çojë në arrestimin e Tahirit, por se prokurorët po përdoren politikisht.

9 Comments

  1. Po lere se te gjithe e dime sa i paafte jeni ju ,askush sua merr per baze keto qe po thoni.Ti di vetem te marresh lek dhe sa per ligje sbeht fjale ti njohesh.

  2. Eshte shume i paafte ky, po ca thone keto ndryshimet e ligjore, pasra se te hillojne hetimet bejeme nje gjygj mediatik pastaj shohim…..

  3. Po s’ka ca te beje tjeter se eshte koke e kemb ne paligjshmeri, vene edhe bejne kerkesa mbeshtetur ne lajme portalesh. Vetem ligji qe thote ky nuk eshte ketu.

  4. Po nuk ishte ai i qarte ai qe e krijoj reformen dhe e di me mir se kushdo. Ky llalla eshte i paafte se ska mundesi tjeter ose dyshimi ku con gjith shqiptaret eshte i vertet

  5. Nje njeri qe sberi asgje ne nje mandat qe sfinalizoi nje operacion deri ne fund dhe qe tani fajin mundohet te ta hedhi sa ne te majt sa ne te djatht ….perfundimisht je nje njeri qe smbahesh mend nga nje qytetare per nje gje qe ke per ne emer te drejtesis…. konform rregullit sic duhet.

  6. Do te vij dhe ty koha te kalosh ne veting e do pergjigjesh per cdo veprim dhe mos veprim qe ke bere e ke katandisur shqiperin ku ska ku te vej je ne krye te organit te akuzes dhe nese se ben ti smund ta bej nje qytetar i thjesht

  7. Po kur dash shperfulli ti, po beje ndonje cop pune te keqen se e ke edhe detyre nuk je aty per te ruajtur mos merret ne akuz ndonje nga shefat e tu.

  8. Ore budalla se gati te mbaroi dhe mandati …me mire ik pa bere ndonje gafe te madhe qe te te tallin gjithe jeten si te paafte …ose me keq akoma te perfundosh pas hekurave per moszbatim si duhet te ligjit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu