• |
ide | kryesore

Kryemadhi sulmon mënyrën si e intervistoi Çani, Ramën. Pyetjet ia bënë oligarkët që janë me çdo kryeministër

Lajme, Të fundit

Shefja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka sulmuar me një gjuhë të ashpër mënyrën se si e intervistoi gazetari Arian Çani, kryeministrin Edi Rama. Kryemadhi jo vetëm ka hedhur dyshimet se intervista ishte e parapërgatitur, por ajo ka shkuar edhe më tej duke hamendësuar se si pyetjet dhe përgjigjet ishin hartuar nga oligarkët klientë besnikë të kryeministrit, duke kuptuar me këtë drejtorin e TV Klan Frangaj.

“Edi Rama u shfaq mbrëmë në provën gjenerale të rolit të Lolos. Me pyetje dhe përgjigje të gatuara në kuzhinat e oligarkëve, klientëve të tij besnikë që të tillë kanë qenë pranë çdo kryeministri” – ka shkruar ajo.

Por pavarësisht se ky është opinion i saj Kryemadhi nuk mund të harrojë se tek i njëjti emision kanë dalë edhe Berisha, Basha madje edhe burri i saj Ilir Meta. Mos vallë edhe ata kanë qenë me pyetje të parapërgatitura? 

I pyetur për deklaratën e Kryemadhit për pyetjet e Çanit në emisionin “Zonë e lirë”, Drejtori i Përgjithshëm i Tv Klan, Aleksandër Frangaj tha se “Monika i di të gjithë si vetja”©Lapsi.al

8 Comments

 1. Jo shefja po shefica! Nje gje nuk kuptoj akoma nga ai vend, si ka mundesi qe nje kurve Kombinati te kete kurajo dhe pafytyresi te dale e te lehe per oligarket? Po 7% e kuotizacionet qe mblidhnin me dhune edhe nga pastrueset, kaq shpejt i harruan?
  Po qe s’lane gje pa vjedhur per 2 tepsite gjate 8 viteve?
  Po qe ankoheshin ko t nga ujku PD se çakalli Like LeSheLi bente hatane?
  Po atij ministrit tuaj moj Monka qe kishte “harruar” hise tek Likja, a e mban mend se si ia “gjeten” ustallaret tek shtepia e vjehrrit dhe s’iu degjua me emri?
  Ja, kjo bande hajdutesh maskarenj jeni ju!

 2. Sa kare femer qe eshte!
  Po natyrisht qe pyetjet e intervistes nuk jane spontane por te parapergatitura! Po edhe Çani nuk ishte rastësisht aty por e ka emision, normale qe do te pergatitet! Po kaq pa bythe eshte katundarja e Peshkopise sa qe e hedh me karllek anash e nuk ka surrat te kruhet as me Sandrin e as me Çanin… vari leshte ketyre hajduteve ordinere… te shpresojme sadopak tek SPAK

 3. O Monika vetem me shpine qe ka ne lalaz ja kalon cdo oligarku dhe cdo biznesmeni ne tirane, bogota, new jork apo stamboll. Nuk ka oligark me te madh se ti dhe Likja.!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu