• |
ide | kryesore

Rama emëron Prefektët e rinj, 12 ushtarakë në rezervë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dymbëdhjetë prefektët e rinj janë zgjedhur nga rradhët e ish ushtarakëve.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një konferencë për median për të prezantuar prefektët e rinj, pak orë pasi u mësua shkarkimi i 12 prefektëve.

Rama: “Prefektët e rinj janë përzgjedhur nga radhët e ushtarakëve të lartë që nuk janë pjesë aktive e Forcave të Armatosura”

Ja kush janë prefektët e rinj:

Prefekti i Kukësit-Zenel Kuçana

Prefekti i Dibrës-Abedin Shehu

Prefekti i Shkodrës-Çesk Millja

Prefekti i Lezhës-Gjergj Prendi

Prefekti i Elbasanit-Nasip Malaj

Prefekti i Fierit-Baki Bala

Prefekti i Vlorës-Flamur Mamo

Prefekti i Korçës-Dhori Spirollari

Prefekti i Gjirokastrës-Astrit Aliaj

Prefektja e Tiranës-Suzana Irollari

Prefekti i Beratit-Harilla Dafa

1 Comment

  1. Astrit Aliaj, ish ne Qendren Nderinstitucionale Operacionale Detare , shkurt QNOD e paska ngritur ne detyre per merita te shquara ne venien ne sherbim te trafikanteve dhe Habilajve Radareve e monitorimit te mjeteve lundruese ne hapesiren detare shqiptare. A e di Ambasadori Lu kete fakt sfidues te Rames.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu