• |
ide | kryesore

Blogeret që paguhen më shumë në botë (FOTO)

F1, Paparazzi, Slider, Stil

Duke pasur blogun tuaj dikur ishte një mënyrë për të rritur vetëvlerësimin.Por sot gjërat kanë ndryshuar mjafton që të kesh një llogari instagrami me mijëra ndjekës, dhe çdo “like” që merr konvertohet në dollarë.Këto janë 10 llogaritë e instagramit që kanë fitimet më të larta.

1. Danielle Bernstein

Dizenjatorja 25-vjeçar Danielle Bernstein u bë e famshëm kur ajo filloi blogun e saj Ne wore what.Blogu i saj shpejt u bë popullor, ashtu si bëri edhe llogaria e saj në Instagram.Tani, me 1.7 milionë ndjekës në Instagram, ajo është bërë një nga modelet më të famshme të modës. Por jo vetëm kaq te ardhurat e saj nga instagrami prekin shifrat e 15.000 dollarë për postim.

2. Chiara Ferragni

Chiara Ferragni blogerja me më  influencë e modës italiane për 9 vite rresht.Sot, llogaria e saj ka goditur pothuajse 10 milionë ndjekës, dhe secila post i sponsorizuar sjell Chiara mijëra dollarë.Të ardhurat e saj vjetore janë rreth 8 milionë dollarë.

CHIARA.PNG3. Wendy Nguyen

Wendy e diplomuar për psikologji, dhe është bërë një blogert më të njohurat të modës në TWitter Facebook ,Youtube dh instagram.Ajo ndiqet nga 1 milionë ndjekës dhe të ardhurat e saj vjetore arrijnë n ë 1 milionë dollarë.

 

WENDUUU.PNG4. Bryanboy

Jo vetëm vajzat por dhe djemtë janë të interesuar për modën.Në fakt Bryanboy është ndoshta personi më i paqartë në botën e modës pasi blogeri 24-vjeçar nga Filipine e nisi me postime udhëtimesh dhe më pas e ktheu vëmendjen nga modës.Postimet e tij qesharake dhe të mençura tërhoqën mijëra pasues pothuajse menjëherë. Bryanboy është i famshëm për veshjet e tij të ndryshme dhe ekstravagante. Shumë dizajnerë të njohur të modës janë miq me blogerin.
BRYENNN.PNG

5. Aimee Song

Blogerja nga kalifornia Aimee zotëron një blog të quajtur Song of Style.Në fillimet e saj postimet ishin falas, por pasi u bë e famshme vendosi që idetë e saja ti kthente në fatura dollariAimee punon me dizajnerë me famë botërore, dhe Instagrami i saj frymëzues me 4.6 milionë ndjekës i sjell asaj shumë të mëdha parash.

6.  Antoinette KulasAntoinette është një nga blogerët më të suksesshëm në Australi.3 vjet më parë, postimi i fotove ishin për argëtim por sot ajo ndiqet nga 1 milion ndjekës dhe blogerja ka firmosur me markat më të mira të modës dhe tashmë është në pritje të nxjerrë linjën e saj të veshjes.

7. Julie Sariñana

Julie Sariñana e nisi rrugëtimin e saj me një blog jashtëzakonisht popullor të quajtur Sinqerisht Jules. Në llogarinë e saj Instagram, ajo promovon rroba dhe aksesorë projektuesi për 4.6 milionë ndjekësit e saj. Nuk është çudi që me çdo post të sponsorizuar ajo fiton pothuajse 150,000 dollarë.JULIA.PNG8. Viki Odintçova

Viki Odintçova nga Shën Petersburg është një modele e agjencisë ruse Mavrin Models. Fotot e saj provokuese tërheqin shumë vëmendje dhe shpesh mund të shihen në mbulesat e revistave të të rriturve. Viki reklamon rrobat, produktet e humbjes së peshës dhe pajisje për palestër.
VIKKII.PNG

9. Amra OlevićAmra Olević është një nga artistët më të njohur të kozmetikës në Instagram sot, ajo ndiqet nga 5.5 milionë njerëz.Anastasia ka linjën e saj të prodhimeve të ballit, dhe ajo po përgatitet të lançojë gamën e saj të toneve të syve.

10. Jessica SteinLlogaria e Instagramit të Jessica Stein me fotot nga 27 vende të ndryshme të botës me siguri do tiu lërë pa frymëAjo ndiqet nga 2.7 milion ndjekës.
JESSIKA.PNG

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu