• |
ide | kryesore

FOTO/ Mediat italiane: Turp! Zhgënjim! Nuk na besohet!

Sport

Nuk i mjaftuan 90 minuta Italisë për të përmbysur humbjen 1-0 ndaj Suedisë në ndeshjen e parë. Italia është tashmë jashtë botërorit të Rusisë. “Azzurrët” morrin një disfatë historike. Kishte ndodhur vetëm në botërorin e vitit 1958 që Italia nuk ia kishte dalë të shkonte në botëror ndërsa në vitin 1930 nuk mori pjesë me qëllim për shkak të ideve fashiste. 14 herë pjesëmarrës më parë dhe 4 herë fitues i trofeut tashmë është jashtë. Mediat italiane thonë se do të ketë shumë pasoja duke nisur që nga trajneri Ventura. Titujt e tjerë janë: Turp! Zhgënjim!…/lapsi.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu