• |
ide | kryesore

Gjykata jep burg përjetë për Klement Çalën, njërin nga grabitësit e ‘Rinasit’

Lajme, Të fundit

Burgimi i përjetshëm për Klement Çala. Ky është vendimi që ka dhënë Gjykata e Krimeve të Rënda Çalën. Ai u arratis nga burgu i Greqisë në 2013-n si dhe është person i kërkuar për grabitjet e blindave me para në Rinas.

Vendimi për Çalën është dhënë në mungesë nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Prokurori Besnik Muçi kërkoi burg përjetë. Vendimi përfundimtar për Çalën është 25 vite burg për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu