• |
ide | kryesore

Kim dhe Kanye shesin shtëpinë pë 17.8 milionë dollar

Paparazzi
kim-kardashian-kanye-west.jpg

Dy ikonat më popullore të vuiteve të fundit, Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur që të bëjnë sërish zhurmë.

Çifti ka shitur shtëpinë e tyre dhe kanë siguruar një pasuri “të vogël” me paratë e marra.

TMZ raporton se Kim dhe Kanye kanë shitur rezidencën e tyre në Bel-Air dhe në proces kanë siguruar 17.8 milionë dollarë.

E pra, teknikisht duke folur ata kanë xhepat e tyre një fitim prej $ 8.8 milion pas blerjes së pronës në vitin 2013 për një copë toke me 9 milion$.

Shitja konsiderohet si më e shtrenjta në historinë e komunitetit në Bel-Air Crest.

Shtëpia e 10.000q ft është blerë nga filantropistija ukrainase Marina Acton, aktualisht e vendosur në Silicon Valley.

TMZ thotë se ajo po ndjek një karrierë muzikore dhe e gjeti pronën ‘krijuese dhe frymëzuese’ Kim dhe Kanye tani janë kthyer në shtëpinë e tyre prej 20,000 metra katrorë në Hills Hidden.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu