• |
ide | kryesore

Kunati i Saimir Tahirit: Toto Riina idhulli im, më shumë se burrë shteti

Lajme, Të fundit

Vdekja e bosit famëkeq të Cosa Nostras, Toto Riina, ka qenë një ndër ngjarjet më të komentuara të ditëve të fundit në media dhe rrjetet sociale. Mes atyre që kanë reaguar është kunati i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Alban Berisha shkruan në një postim në faqen e tij në Facebook se Toto Riina ka qenë idhulli i tij dhe se vitet në Siçili kanë qenë një universitet për të.

“Sot vdiq Toto Rina , njeri i nderit ! Respekte per kete gjigand qe ka qene me teper se nje burre shteti ! Idhulli im , fale tije ndjehem thelle ne shpirte nje Korleonez ! Dy vjet ne Sicili per mua kane qene universitet , Universiteti i Nderit ! Toto Rina mesuesi i jetes time ! Zoti te bekofte atje larte ne qielle o Njeriu i Nderit !,”, shkruan kunati i Saimir Tahirit.

aa-2

3 Comments

  1. Ja pse fliska kjo karakurva kundra prokurorise. Anila Basha o shpirtzeze, ik e vrit vendin se vetem per mut je ne kete planet.

  2. cfare ndyresire qenkan te gjithe. njerii burg ne sicili ,njeri ne hetim per droge e trafiqe te tjea, tjetri me ilace te skaduara per popullin se per vete ka shkuar per kurim ne Gjermani. fali o zot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu