• |
ide | kryesore

VIDEO/ Super-Napoli fiton dhe shpreson për të shkuar më tej në Champions

Sport

Napoli fitoi 3-0 ndaj Shakhtar Donjeck duke shpresuar për të kaluar më tek në Champions. Që italianët të shkojnë më tej duhet që ndeshjen e fundit ukrainasit të munden nga Manchester City tashmë i kualifikuar. Vetë Napoli duhet të fitojë me Feynoord tashmë i eliminuar.

Napolitanët patën një pjesë të parë të vështirë dhe golin e parë e shënuan me Lorenzo Insgine në minutën e 56-të. Pas tij shënuan edhe Zielinski dhe Mertens në fund të ndeshjes.

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Feyenoord me rezultatin 1-0. Sterling shënoi në minutën e 88-të pas asistit të Gundogan. Manchester City është skuadra e vetme që i ka arritur të gjitha fitore deri më tani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu