• |
ide | kryesore

Basha kërkon kokën e Ramës: Me drejtësi të pavarur ai nuk shpëton dot!

Lajme, Të fundit

Implikimin e ish shefave të policies në trafikun e drogës, Lulzim Basha e sheh si një arsye më shumë që Edi Rama të kërkojë largimin e Adriatik Llallës nga Prokuroria e Përgjithshme.
Basha tha se policia e shtetit funksionoi si organizatë e strukturuar kriminale nën autoritetin e Edi Ramës. Kreu i PD-së akuzoi direkt Ramën se përdori autoritetin si kryeministër për ta kthyer Shqipërinë në zonë të lirë për krimin e organizuar, që sot rrezikon destabilizimin e Shqipërisë.
Opozita kërkon largimin e Edi Ramës si nisjen e luftës së vërtetë kundër krimit dhe e sheh atë si pengesën kryesore për drejtësinë.
“Rama po kërkon të vendosë nën kontroll prokurorinë. Me Prokurori të pavarur, Rama nuk i shpëton dot drejtësisë” u shpreh Basha.

1 Comment

  1. Hahaha ky eshte gallat. Sipas ketij prokuroria sot me ne krye dhallen qenka e pavarur. Rrofsh o basha qe na ben te qeshim. Je i madh per zotin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu