• |
ide | kryesore

Del dokumenti/ Bashkëshorti i deputetes Gjebrea fshehu dënimin për mashtrim

Kryesore, Lajme

Një tjetër skandal vë në qendër të vëmendjes Elona Gjebrean, ish-zv.ministrja e Brendshme dhe kryesuesja e listës së deputetëve socialistë për Tiranën. Emri i saj u vu në fokus pasi u zbulua se ajo është pyetur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për çështjen “Tahiri”. Gjebrea ka dhënë shpjegime për një udhëtim në Greqi me ish-shefin e saj Saimir Tahiri me të cilin është kthyer një javë më pas me makinën Audi që përdorej nga Habilajt.

E pyetur për këtë çështje ajo iu hakërrye gazetarëve duke i akuzuar se “po bëjnë lojën e kazanit” pa dhënë përgjigje për çështjen. Por portali opinion.al ka zbuluar një tjetër fakt të rëndë për zonjën Gjerbera. Bëhet fjalë për bashkëshortin e saj, Arian Hoxha, i cili dyshohet të ketë fshehur një dënim për falsifikim dokumentash gjatë kohës që punonte në ministrinë e Energjitikës si këshilltar i ministrit. Sipas dokumenteve të publikuara nga opinion.al ai ka qenë i dënuar me 8 muaj e 25 ditë burg për mashtrim dhe falsifikim të dokumenteve zyrtare.

Ky dënim nuk figuron në formularin e tij të vetëdeklarimit.


Sipas të njëjtave burime dosja e tij i është përcjellë më tej Prokurorisë së Tiranës. 2 vitet e fundit, bashkëshorti i deputetes Gjebrea punon për një projekt shumëmilionësh të Bankës Botërore me OSSHE./lapsi.al/

15 Comments

 1. Elona Gjebrea, sherbetorja e Valentina Leskajt! Po PS evkane ferme jeta. Ju pjell vica e keca! Kush e hapi listen e PS ne Tirane? Nje shushke, sherbetorece estsblishmentit dhe gruaja e hahdutit! Ben edhe xhiro me Habilajt! Aferim Rilindjes!

 2. Elona Gjebrea, sherbetorja e Valentina Leskajt! Po PS e kane ferme keta. Ju pjell vica e keca! Kush e hapi listen e PS ne Tirane? Nje shushke, sherbetore e estsblishmentit dhe gruaja e hajdutit! Ben edhe xhiro me Habilajt! Aferim Rilindjes!

 3. Ky eshte kulmi… Pa u harruar akoma genjeshtra e madhe qe qarkulloi per 3 dite ne te gjitha gazetat se kete Gjebrean e ka marre ne pyetje prokuroria dhe e ka pyetur per ‘ BASHKPUNIMIN ME HABILAJT’ ( qe ne fakt doli qe nuk ishte fare e vertete) , nxorren ne genjeshter tjeter per te shoqin e saj.
  Po ‘ anal-istet’ qe e moren per fakt te kryer marrjen ‘ SI TE PANDEHUR’ kete gjebrean nga prokuroria dhe bene analizat e tyre bajate per te nxjerre ‘ NJE ELEMENT TJETER NE TEORINE KONSPIRATIVE TAHIRI’ cfare do te thone tani ?
  Kulmi.. si nuk u lodhet duke genjyer e shpifur.
  Po falje dini te kerkeoni ju kur ju del genjeshtra dhe shpifja ???

  1. Ka bere burg Ariani tironco..diku nga viti 1995..
   Këtë e di nga vetë Elona..
   Kur ka gënjeshtër ka genjeshter…por kjo është e vertete..

  2. Elona gjebrea si zv ministre e puneve te brendshme ka udhetuar 2 here me makinen e habilajve.
   Ky eshte fakt dale nga dosja habilaj.
   Buri i elona gjebreas eshte i denuar me burg per falsifikim dokumentash dhe e ka fshehur ne dokumentat e vetedeklarimit.
   Edhe ky eshte fakt.
   Elona gjebrea eshte kryesuese e listes se deputeteve te rilindjes ne qarkun e tiranes.
   Edhe ky eshte fakt.
   Disa drejtues te larte te policise se shtetit jane aratisur per mos tu arestuar nga prokuroria si pjestare te bandes habilaj.
   Edhe ky eshte fakt.
   Dhe po ti permbledhesh faktet arin ne 2 konkluzione te pagabueshme.
   1) Ministria e brendshme dhe policia shqiptare per 4 vjet kane funksionuar si bande se bashku me banden e habilajve.
   2) rilindja per sherbimet e saj ndaj bandes kete zonjen gjebrea e shperbleu duke e vendosur te paren ne listen e deputeteve te tiranes.
   Pra minimalisht 2 nga deputetet e rilndjes per tiranen jane antare te bandes se habilajve.
   Nje pyetje ngelet deputet e tjere te tiranes nga rilindja cilat banda perfaqesojne???????

  3. tironc ende han bar enveri apo e ke kthyer ne lesh negjmije qe u japin ruqi e baba taku.keta llojin rama ,tahiri kan kryekrymba qe te tallen me ju krymbat e vegjel.

   1. O ari…. me mend prej _ari. O trushplari i PDs. Une nuk po mbroj as PS as Ramen as njeri.. por thjesht po them se ku lajm eshte i rrem. Shiko ate palo gjoja dokument te gjykates qe keta nxjerrin ne fillim dhe do kuptosh qe kjo leter pacavure eshte shtypur ne nje kompjuter tani , pa asnje shenje delluese te gjykatave ose shtetit shqiptarl. Ne ate kohe , 23 vite me pare , gjykatat tona nuk kishin kompjuter por vendimet i shtypte sekretarja me makine shkrimi. Ty o lum miku te pelqen te genjehesh , mjafton qe te shkruhet kunder PS.. Kurse mua nuk me rruhet as per PS e as per PD por me vjen keq ku ka degjeneruar gazetaria e sotme.

    Kesthu pra ari me mendje prej kari, qyeterohu nje cike dhe meso te shkruash se kur te lexojne te tjeret kuptojne cfar gjeje e gjalle je.

 4. Shikoni fotokopjen e pare qe perben ‘PROVEN QE VERTETON KATERCIPERISHT’ qe i shoqi i kesaj Gjebreas eshte fajtor.. NUK KA AS VULE, AS FIRME , asnje shenje te shtetit shqiptar.

  Kulmi.

  1. Po te ishte e vertete kjo gje keta te kazanit do ta kishin bere publike qe kur znj Gjebrea u be zv.Minsitre e puneve te brendhsme. Do te kishin uleritur gazetat dhe opozita qe ne ate kohe.

  2. Eshte vetdeklarim o vllai karit. Cfare te kete, vulen e familjes? Meqe je kaq kar kushedi sa te shkerdhehet gruaja “ndershme”

   1. O debil… fotografia e pare ku tregohet qe ai eshte i denuar me burg nuk eshte vetdeklarim por gjoja vedimi i gjykates. Hapi syte qorr i bibies.

 5. Kur doli Meta i pafajshem s’ka per te ngele njeri i fajshem.Shtet qe edhe dokumentat i gjen ne rruge dhe ne i japim oreks gojes si te na doje bytha.

 6. E njoh personalisht kete femer. Kjo me shume se sa perfituese ka qene kukull. Vetem nje shushke torrollaqe si kjo do te ishte figura me e mire per te maskuar gjithe ate bande kriminelash ne ministri. Ajo qe te acaron me shume se pervec se eshte debile, eshte edhe arrogante. Fare e keqe!

  1. Jam shume dakort me ty nese ajo eshte keshtu sic thua ti ne djall vafte. Por kjo nuk justifikon nje genjeshter kaq te trashe per burrin e saj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu