• |
ide | kryesore

Reagon Majko pas komenteve për deklaratat e tij: Pas 1 janarit do të flas seriozisht

Lajme, Të fundit
Pandeli-Majko-650x358.jpg

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka bërë një urim ndryshe për festën e 29 Nëntorit. Në një status në Facebook, Majko ka komentuar edhe deklarimet e tij për hapjen e kufijve midis Shqipërisë dhe Kosovës për lëvizjen e lirë të njerzve dhe të mallrave, të cilat janë quajtur si “fishekzjarre”.

Ai shkruan se “e di që ka pasur edhe “shqipfolës” në krah të Jugosllavisë së Titos kundër shqiptarëve, edhe në Shqipëri edhe në Kosovë. E vërteta e vërtetë, është se nga të dyja krahët e kufirit Shqipëri – Kosovë, ka edhe sot, që nuk e duan që të ndodhë ajo që pritet. Ajo për të cilën shqiptarët u vranë në 1944-ën dhe 1999-ën. Duke u gdhirë 1 janari, në marrdhëniet midis Shqipërisë dhe Kosovës, fjalët “seriozitet” apo “fizhekzjarr” do të kenë provën e tyre. Pas kësaj, do të flas!”.

6 Comments

  1. Ti or pallosh me mire mos fol hic. Sa here qe mundohesh te flasesh gjithmone brockulla nxjerr nga goja. Je bere jo vetem qesharak, por ja ke kaluar edhe mister “Bean”…… Pas 1 janarit do flasin te tjere qe do te ti zbardhin floket me shume ty dhe pjelles tende. Ty as roje cerdhe nuk eshte per te te vene jo me minister dhe i kujt, …. pupupupuu

  2. po flet komsomolasi oleg koshevoi ,ne aparence sepse ne thelb dhe interesa eshte tamam pjese e bandes se edvin shullazit,por si kaur qe eshte eshte shume i kamufluar.ku do te dije ajo rrace e ndyre per shqiperine dhe shqiptaret.i degjeneruar si gjithe rilindasit qe nuk e dijne me ke i kane femijet sepse grate i kane kolektivizuar.

  3. Pandin e kan kapur per bishti qe ne kohen qe ka qene minister i mbrojtjes dhe tani e terheqin per hunde,!ai shiti tanket per skrap jashte vendit ku Filip Çakulli e din mire kete pune pasi i kishte filmmimet per ti shfaqur ne fiks,fare por zgjodhi ti merrte 400 miljon lek per ta analluar nxjerrjen e filmimit.Filipit ashtu sic i mori keta lek i la per 3 dite tek tajvani ne e kuqe e zeze.flm

  4. majko,braqe,milo,ruqi,milena dokle e sasha gjinushi (ku i gjet rama ter keta NJERZ ME MBIEMRA E EMRA serb)kan menduar te hapin kufinjet me serbin.sot luan me ramen,thaqin,ruqin ,ramushin etk vuqiqi siq luante popoviqi ,stalini,,mugosha,tito etj me enverin e ramizin.mr shum kan vra shqiptare enveri,ramzi,thaqi,ramushi,ruqi,dokle,gjinushi,kristaq e edvin rama se stalini,tito e popviq .

  5. koha plotson kuptimet ,nxit ndjeshmerin dhe kap perkrahjen ,nje gje eshte e sigurte ,qe padrejtesia dhe te padrejtit nuk triumfon ,vecse ndeshkohet dhe drejtesia haku nuk humbet vecse triumfon ,un jam me te drejten hakun te verteten po ti mos u zhgenje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu