• |
ide | kryesore

Rrugë me emrin e Rihannës në vendin e lindjes së saj Barbados (Foto)

Arkiva

Ylli i popit, Rihanna Fenty është ndër këngëtaret më të ndjekura në botë dhe qeveria e vendlindjes ka vendosur ta nderojë duke i vendosur një rruge emrin e saj.Qeveria e Barbados ka vendosur që të ndërrojë emrin e ‘Ëestbury Neë Road’ me Rihanna Drive.Kjo gjë është bërë sot, në përputhje me festimin e 51-vjetorit të Pavarësisë së Ishullit nga Britania.Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e Ministrisë së Turizmit në Barbados. Dihet se Rihanna bën vizita të shpeshta në vendlindjen e saj, ku ka ndihmuar dhe me krijimin e disa shkollave për fëmijët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu