• |
ide | kryesore

Berisha: Ju tregoj si po vjedh Rama me inceneratorët

Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka marrë edhe njëherë fjalën në kuvend për të shpjeguar me dokumentat që disponon opozita se si po abuzohet

me PPP e djegjes së plehrave në qytetet e Elbasanit, Fierit dhe Tiranës që parashikon dhënien e afro 200 milionë USD parave publike për një njeri të vetëm: Tregtarin e inceneratorëve Klodian Zoto (lexoni poshte shkrimet).

Berisha ka deklaruar se nga kjo megaaferë ish ministri i mjedisit Lefter Koka ka marrë thërrimet ndërsa Arben Ahmetaj dhe Edi Rama kanë ndarë milionat. Berisha ka sjellë për këtë dy shembuj.

Për inceneratorin e Elbasanit Klodian Zoto ka mërrë nga shteti 22 milionë USD dhe e ka blerë fabrikën për 16 USD nga një Italian. Ku kanë shkuar plot 8 milionë dollar ka pyetur Berisha? Ai ka sjellë edhe një fakt tjetër tronditës. Për djegësin e plehrave në Fier, për të cilin enede nuk është vënë asnjë tullë dhe nuk është dhënë as leja e ndërtimit, qeveria ka disbursuar deri me tani 5 milionë USD. “A mund të bëjë vaki një skandal i tillë? A mund të ketë ministër që i jep këto para pa i ndarë më parë me kryeministrin, ka pyetur Berisha.

©Lapsi.al

1 Comment

  1. gabim e ke zoti berisha.parat jan desestinuar shumica per lesh negjmije qe rama ushqen nje miljon qelbesirat. ca miljon per far kanabisi,ca per thas kanabisi,per terje te kanabisit,pataj duhen para edhe per jastek griselde,brek xhelili se ky turperoi ridhjerjen me brek te shqyera.ke harruar se sipas aleatit te vjeter te rames 3 mij euro i duhen qelbesires rama,letres higjenike te tij mrika kodhelit e saje qorrit ne dit.po qitjonet e atletet me qfare do ti paguaj guru rama.pastaj dasmat e marteses se erionka velis me ditmut bushatit kush i pagoi ,se at ajolen e morri si rama makoqin ,ficon,e linda bashaen sa per sy e faqe. enveri ju dhjeu ne tru rama po ju ridhjen.qelbesirat te gezuar se ket donin te dhjehenn ne tru,goj e trup.koperativa stalin e derrava me planin vjetor te tejkaluar 99.99 perqind.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu