• |
ide | kryesore

Dalin emrat e këngëtarëve sipas netëve finale të “Kenga Magjike”

Paparazzi, Slider

Ardit Gjebrea moderatori i emisionit “E diela Shqiptare” ka bërë publik emrat e artistëve që do të këndojnë në Pallatin e Kongreseve.

Formula e prezantuar për herë të parë vitin e kaluar, ku artistët ndaheshin në kategori të rinjsh dhe kategori VIP, ka vijuar edhe këtë vit dhe nga juria e të rinjve kanë dalë gjithashtu këngëtarët që do të këndojnë edhe në netët live.Më poshtë ju paraqesim emrat dhe këngët e pjesëmarrësve në Pallatin e Kongreseve:

E mërkurë, 6 dhjetor

Lind Islami – Problemi

Mishela Rrapo  – E doja s’e doja

Alar Band – Leni ojnat

Rovena Stefa – Veç një jetë

Xhesika Polo – Jetën ma fal

Elson Braha – 23

Çiljeta Xhilaga – Hajmali

Kelly – Kur ti buzëqesh

Gjergj Leka – Ndryshojmë

Mentor Haziri – Plagë në zemër

Fifi – Zhurmë

Stine – Ma more zemrën

Anxhela Peristeri – E çmendur

Të rinjtë

All in Band – Kundër rrymës

Reinaldo Gaçi – Mos harro

Arieta Palushaj – Simbiozë

Armenda Gashi – i huaj

Toli – Nuk kam frikë

Serxho HD – Pafundësi

Majlinda Cikaqi – Kam mall

Genti Deda ft Dj Rob – Dashuria

Andrea De Pascalis – Goçe di Spirito

E enjte, 7 dhjetor

Blerina Braka – Mirupafshin dashuri

Franc Koruni – Jemi njëlloj

David – Vetëm ne të dy

Laura Nexha – Je dashuri

Aurela Thellimi – E diel

Valon Shehu – Ti mos më shaj

Egzona Ademi – E ndiej

Fjolla Morina ft. Blasta – Shake

Klejti Mahmutaj – Më mbaj

Kastro Zizo & Rea Nuhu – Pa faj

Evi Reçi – Dorëzohu

Nrg Band – Gocat me martini

Samanta – Humbur

Elhaida Dani – E ngrirë

 

Të rinjtë(New Artist)

Algert Sala – Je penduar

Egys Shahu – Fale zemrën

Albulena Jashari – Njerëzit

Silvana Rusi – Ai

Albina Kelmendi – Si n’fillim

John Shahu – medicine

Gerard Merdani – Fjalet me mungojne

Xhon Jesku – Je ne mua

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu