• |
ide | kryesore

Donald Lu shqiptarizohet plotësisht, me këtë veshje nuk e keni parë kurrë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Donald Lu dhe i gjithë stafi i ambasadës amerikane në Tiranë ka zgjedhur një formë krejtësisht origjinale të festimit të 28 nëntorit, duke u veshur me kostumet popullore shqiptare. Pasi ka mësuar gjuhën shqipe dhe pasi ka jetuar prej vitesh në vendin tonë, duket se ambasadori amerikan është “shqiptarizuar” krejtësisht me veshjen folklorike. Qëllimi ka qenë të “tregojnë kështu jo vetëm zejtarinë e mrekullueshme dhe unike, por edhe kulturën dhe artin shqiptar që është trashëguar nga brezi në brez” shkruhet në profilin e ambasadës në rrjetet sociale.

 

 

 

5 Comments

 1. tall bythen o lekureverdh ,pse mos te besh qejf,para ke bere sa te ka dashur bytha ke provuar gjithe kenaqesite qe ka bote ne kete vend hajvanesh qe as ne enderr s’besoj ti kishe pare.

 2. kemi nje faze zhvillimi ,ne dukje ,nje kohezion te shkurter ,perballe ,nje kostoje te gjate qe vuajm ,por nese ky zhvillim i shkurter e ruan perfomancen e vet,mendoj se kemi te bejme me vlersimin e ralitetit shqiptare ndarjes problemeve dhe orientimit zgjilljeve ,permes domosdoshmerive ,me drejtesi hak ,rruget qe perfundimisht japin zgjillje,shqiptaret si pasardhes ilir nder shekuj kan njohur rruget ,njerzit ,dhe kan ditur tua japin meriten sipas vleres ,momentalisht kemi rastin qe po na respektojne nderojne qe eshte domosdoshmeri nje reflektim mbar kombetare

 3. edver hogja e mao LU ce duni ,
  jan dy muta te te nji trungu,
  per nji thes me kanabis
  gjith shqiperin e ben pis.

  nje mij ton kanabis shqiperin kaluan,
  vllahutin e lu i bekuan,per nji mgjal o te lalzit o
  shiten tru e bythen e o.

  i ka msu o qelbesira rama,
  qe na ben 21 janara,
  kerkon bllok e
  merr ngjal mete
  mu ne prapanic ju hyri krejt eee.

 4. Eshte fatkeqesi kombetare qe e djathta konservatore e bujarise shqiptare , te perfaqesohet ne kete nivel nga nje rrote kari si ari. Eshte nje jashteqitje e kohes se enverit e shartuar me shkerdhatokraci 27 vjeqare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu