• |
ide | kryesore

Komploti për të ekzekutuar kryeministren e Anglisë, kapen dy të rinjtë

Planet

Dy të rinj, të arrestuar më 28 nëntor pasi planifikonin të ekzekutonin kryeministren e Anglisë, Theresa May, do të dalin sot para gjykatës.

Naa’imur Zakariyah Rahman, 20 vjeç, nga veriu i Londrës, akuzohet se ka planifikuar të bombardojë portat e sigurisë të Doëning Street dhe pastaj të sulmojë kryeministren me thikë.

Ndërkohë Mohammed Aqib Imran, 21 vjeç, nga Birmingham akuzohet për përgatitjen e akteve terroriste, njofton BBC.

Dy të akuzuarit pritet të dalin sot para Gjykatën së Magjistraturës në Ëestminster, në qendër të Londrës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu