• |
ide | kryesore

“Spotify” shpall Ed Sheeran si këngëtari më i dëgjuar i vitit

F1, Paparazzi

Ed Sheeran është një prej  këngëtarëve më të sukseshëm. Këngët e tij si “Thinking out loud”, “Shape of you”, “Perfect” e shumë e shumë të tjera janë jo pak të dëgjuara në të gjithë botën duke rreshtuar mijëra klikime në “Youtube”. Ed Sheeran është vlerësuar për artin, dhe për emocionet që shpreh nëpërmjet muzikës. Pas çmimeve “Grammy”, së fundmi  ai  është cilësuar si këngëtari më i dëgjuar i vitit nga “Spotify”.Platforma për muzikë online të martën ka thënë se Ed Sheeran pati 6.3 miliardë transmetime në vitin 2017.
Ai po ashtu pati edhe albumin më të suksesshëm të vitit, “Divide” me 3.1 miliardë transmetime dhe top-këngën “Shape of You” me 1.4 miliardë transmetime.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu