• |
ide | kryesore

PS: Prokurori i ri do jetë në detyrë vetëm 1 muaj!

Lajme, Të fundit

Gjatë diskutimeve në Komisionin e Ligjeve, deputetja socialiste Vasilika Hysi tha se prokurori i ri që do të zgjidhet nuk do të qëndrojë në detyrë më shumë se një muaj. Deklarata e Hysit u bë për të hedhur poshtë pretendimet e demokratëve prokurori i socialistëve do të përdoret për të mbyllur dosjet trafikut të narkotikëve. Sipas deputetit Eduart Halimi nuk është e vërtetë se prokurori i ri i përkohshëm do të qëndrojë në detyre vetëm një muaj.
“Prokurori do të qëndrojë në detyrë deri në krijimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, por nuk e krijojmë dot as për 1 muaj. Prokurori do të vazhdojë të ushtrojë kompetencat e tij deri në krijimin e KLP-së” tha Halimi.©Lapsi.al

2 Comments

  1. Ore super plehra si Vasilika Hysi. Prokurori i ri per cfare duhet per nje muaj??? Cfare do beje me teper se aktuali??? Doni te mbyllni dosjet dhe kaq. Por mos harroni, as PS-ne nuk e keni te perjetshme e do ju bjere kokes kjo qe po beni

  2. po kur prokurori eshte per nje muaj,perse mos ta zgjedhin me 2/3 ,ose ta lene vakant per nje muaj sepse nuk behet qameti.gjithe kete kohe ne e kemi pasur kaq kohe dhe nuk eshte bere ndonjegje .kjo eshte nje hile kalamajsh e mafjas se ambasadave dhe edvin droges .valixhet e parave te droges dhe parate e popullit hajvan po shkojne sa nga europa ne amerike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu