• |
ide | kryesore

Vizita e Erdogan në Athinë, presidenti grek: Duam që Shqipëria të jetë…

Lajme, Të fundit

Në konferencën e përbashkët për shtyp me Erdogan, presidenti grek Prokopis Pavlopulos ka përmendur edhe Maqedoninë dhe Shqipërinë.
“Ne duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në Bashkimin Europian, por duhet të plotësojnë disa kushte dhe të respektojnë të drejtën ndërkombëtare. Në shumë raste flitet me një gjuhë irredentiste, në disa të tjetra nuk respektohen të drejtat e pronës dhe ato të njeriut”, tha presidenti grek.
Vizita e Erdogan në Athinë është e para e një presidenti turk pas 65 vitesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu