• |
ide | kryesore

Zbulohet dokumenti/ Rama e dinte për drogën e Tahirit (video)

Kryesore, Lajme

Plot 127 emra punonjesish policie të implikuar me drogën. Informacione të panumurta për më shumë se një vit me radhë. Për të gjitha këro kryeministri Rama ka qenë i informuar dhe nuk ka bërë asgjë për ta ndaluar këtë epidemi. Kjo vërtetohet nga një dokument i botuar sot nga italiani Karlo Alberto Rosi në median online Exit.al. Exit pretendon se ka siguruar një dokument me 21 faqe që përmban një listë me të dhënat e 61 shkresave informuese zyrtare, përfshi datën, numrin e protokolllit dhe lëndën përkatëse të çdo shkrese, e cila në të gjitha rastet është përshirje e punonjësve të policisë në kultivimin e kanabisit ose tregtimine drogës. Të gjitha këto dokumente datojnë mes marsit 2016 dhe marsit 2017 dhe ato i janë dërguar Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Drejtorisë së Policisë së Shtetit, dhe Shërbimit për Çëshjet e Brendëshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendëshme—të referuara në listë me inicialet e tyre, përkatësisht PKR, DPSH dhe SHBÇA(dokumenti poshte).

Çdo shkresë përmban një apo disa emra dhe të dhënat përkatëse personale të punonjësve të policisë, të cilët hartuesit e saj i akuzojnë për përfshirje në kultivimin dhe trafikun e drogës, si dhe njësinë policore dhe postin që ata kanë në momentin e dërgimit të shkresës -thuhet në raportim.

Aty pretendohet se sipas të gjitha gjasave këto dokumente janë ato që ka përgjuar ShISh dhe që më pas i dërgoheshin institucioneve të linjës. Por dihet gjithashtu se shërbimi inteligjent e ka me ligj që të informojë edhe kryeministrin. Pra Edi Rama i ka pasur në zyrën e tij denoncimet për mbi 100 punonjës dhe oficerë policie që bashkepunonin me trafikantët. Në listën e zbuluar gjenden edhe emrat e policeve të Vlorës të shpallur në kërkim se bashkëpunonin me Habilajt. “Kjo do të thotë se të paktën që nga prill i vitit 2016, Kryeministri Edi Rama ka marrë një sërë informacionesh nga SHISH të cilat tregojnë përfshirjen e thellë të punonjësve të policisë dhe të Ministrisë së Brendëshme në sistemin e prodhimit dhe trafikimit të drogës” është konkluzioni i Exit duke kujtuar se kjo ishte dhe koha kur si Rama dhe Tahiri mohonin ekzistencën e hashashit në vend duke u tallur me opozitën si makineri balte dhe gazetat si media kazani.

©Lapsi.al

13 Comments

 1. Fake news.

  Nje italian paska publikuar disa dokumenta ne nje portal ne itali te cilat vertotojne se bla bla bla bla .. dhe keta ketej nga shqiperia po i bejne jehone ketij palo lajmi .. dhe e bejne FAKT TE KRYER..

  Lajm i genjeshtert.

  1. fatmira leshi i negjmijes-na trego ti fatmute si te perdhunoj ty e vllaun ten te mitur roshi,pse nuk tregon se ku te derguan te mbjell drog,apo ishe ne seksionin e terjes se kanabisit.fatmire a mos je grupi rames e balilit qe trafikon drog me bark e vagina si vetvendosja qe grat e femrat e partis fshihnin tymin lotsjelles ne gjenitale.e kaq krymba qenefi ju ka ber enveri sa logjikoni sa nje derr.

 2. ore po nuk ka edhe gomare qe qe mos ta dije qe rama e dinte si derri,pervec kurtizanes kroate ,kinezit lu,hanit ,kmutit tani se fundi dhe junkerit dhe sidomos tajanit.parate e droges po shpenzohen pa mase per ti rifituar 10 fishin.ku u plase trapi atyre diplomateve per gjoja stabilitetin e shqiperise .po shqiptaret mender te hane mutin jo bejne rremuja pa futur hundet amerikanet,sorrosianet dhe pederastet e europes.renia e rames u kalle friken atyre se dotu dalin gjithe pislleqet dhe horrlleqet e krimet qe kane bere sebashku me ramen.o duhet te ngrihemi tani ose kurre dhe liderat e opozites ti lene pretendimet se gjoja populli nuk eshte gati.

 3. Ore pse nuk e nxirrni komplet dokumentin qe ka publikuar ky italjani. Dokumentin ku jepen numrat e referencave, datave, organeve te drejtuara. Firmave dhe vulave zurtare te italianeve ne keto dokumente ???

  ne titull ju thoni qe ‘ZBULOHET DOKUMENTI ‘… dhe nxirrni nje fotokopje pacavure thjesht sa per ti hedhur hi syve lexusve .. nxirrni dokumentin e ketij italjanit.. dhe lexuesit gjykojne vete pastaj.. pa komenetet tuaja .

 4. Droga eshte jeta e ps,lsi.pd. pa droge e prostitucion jane te falimentuar, s’kane para te blejnè te gjitha. shteti eshte i falimentuar nga vjedhjet!!

 5. Po kot nuk e hoqi rama tahirin qe ne 2016.te gjithe shqiparet e dinin si funksiononte nuk e paska ditur shiku dhe krueministri

 6. O pronare e gazetare te LAPSI.AL po qenkeni sa gomere dhe kokederra per te mesuar nga realiteti ku e keni fundosur kete m………. portal. Turp ju qofte per lajmet fallco qe jepni nga megjezi e deri ne darke.

 7. Pa llogarisni o korrespondentet vullnetare te Edverit, se sa qindra tone kanabis te trafikuara nga Shqiperia jane kapur gjate viteve 2015-16-17 nga policite e vendeve fqinje e mandej “pergenjeshtroni” kete lajm. Policite e vendeve fqinje kane arritur te kapin ndoshta vetem 5% te sasise se trafikuar, atehere sa eshte sasia e droges se trafikuar dhe a do te mund te kalonte kjo droge kufijte e Shqiperise nese policia shqiptare do ti bente sepaku barrikade ?
  Mandej pse habiteni per kete lajm, kur vete Edveri pat deklaruar publikisht se jane mbi 100 drejtues te larte te policise qe jane perzjere me kultivimin e trafikun e droges e per kete u detyrua te shkarkonte “ministrin e tij me te susksesshem” , Tahirin ?
  Kaq shpejte e haruat genjeshtren e trashe te Edverit se avionat e droges te ngecura ne rerat e plazheve shqiptare jane mushkonja ?
  Ky portal ndoshta duhet kritikuar qe ndonese perballet e ka publikuar fakte demaskuese flagrante per kete mazhorance qeverisese, vazhdon ti dale kesaj ne mbrojtje duke akuzuar edhe opoziten njelloj per tu shitur si “te pa anshem”

 8. Shoh qe ka disa palaco qe vertete eshte per te ardhur keq. Po sikur edhe te mos ekzistonte ai dokument, jo vetem qe eshte i vertete, ska nevoje se e dine te gjithe shqiptaret dhe ata “Ustallaret e ustalleshat” qe shqiperia u mboll teresisht me kanabis. Ose nje qorr, ose nje pis, ose nje ordiner do te thoshte qe kjo nuk eshte e vertete. Prandaj them qe eshte per te ardhur keq, sepse diskutojne ka dokument ska dokument, eshte i italianeve eshte i shqiptareve etj etj. O derra te felliqur ka nje fakt qe eshte i vertete, “SHQIPERIA U MBOLL ME KANABIS KETO DY VITE SI ASNJE VEND NE EUROPE”, kjo eshte e verteta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu