• |
ide | kryesore

Basha betohet: Ne nuk do ta falim as Ramën as Tahirin as Dakon

Lajme, Të fundit

Në një fjalim ku u përpoq të motivojë idhtarët e tij për mitingun e shpallur të së hënës, Lulzim Basha është përpjekur të garantojë të gjithë ata që e shohin me dyshim se ai mund të bëjë kompromise me kryeministrin (shih editorialin poshte) është zotuar se ai nuk do të tregohet as tolerant, as nuk do të falë Edi Ramën, Tahirin, Dakon, Sejdinin që ai i qujati si të dyshuar në krim dhe as Ahmetajn, Gjiknurin dhe Beqen që ai i cilësoi sit ë përfshirë në skema korruptive. Duke folur se Rama po e kërkon prokurorin e përgjithshëm për të shpëtuar ata dhe veten basha i bëri thirrje edhe shqiptarëve mos tolerojnë më pasi kanë toleruar, kanabisin, bandat, krimin dhe vjedhjen e zgjedhjeve.

©Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu