• |
ide | kryesore

Bujar Nishani: U gris Kushtetuta, kush mendon se tremb me burg bëhet qesharak!

Lajme, Të fundit

Ish presidenti Bujar Nishani e konsideroi “grisje” Kushtetutës zgjedhjen e Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku me votat e socialistëve në parlament.
“Rasti i Prokurorit të Përgjithshëm nuk është thjesht “një shkelje e Kushtetutës”. Jo ! Brutalisht forca e pushtetit e grisi në mënyrë publike Kushtetutën e Shqipërisë ! Ajo u gris me vullnet të plotë politik, me dhunë, me qëllim dominimin e pushtetit të drejtësisë nga pushteti ekzekutiv. Kjo është situata politike më e rëndë dhe më e trishtueshme që nga koha e diktaturës në Shqipëri” shkruan Nishani në rrjetet sociale.
Sipas ish presidentit, kërcënimet që i bëhen politikanëve për burg janë qesharake.
“Kush mendon se mund të tremb me burg përpjekjen për rivendosjen e garancive kushtetuese veç bëhet qesharak. S’ka alternativë tjetër ! Nuk ka burg që e mbyll atë” thotë Nishani.©Lapsi.al

7 Comments

    1. tiron tet moter ta ka zgjedh roshi,frroku,balili xhelili per shtrat e trafikim,kam frik se vet ja ke quar per nji kofsh gjel deti.ik se qnefi i negjmijes po pelcet shko ha se ndoka dhe ty te trafikon.

      1. po ca ropqiri paske qene more si del e ben koment perdite si skicofren more te shkerdheft saliu ropt apo ti ka shkerdhyer xeni sytopja,

  1. Ish presidenti i zgjedhur nga votat e PD, na tregon qe eshte shkelur kustetuta sepse u zevendesuar nje ish prokuror qe ish zgjedhur po nga PD !!!
    Common Nishani, dhe ti po aq parazit dhe hajdut sa ata te PD je.. zdukuni qelbesirat dhe shkaterruesit e shtetit shqiptar, ne biruc e keni vendin.

  2. Ky eshte kapteri me i mencem qe ka pare historia e Shqiperise. Thone se eshte edhe vellai i komentuesit gjeni te ketij forumi me emrin, ari.

  3. cfar beri bota me shqiptaret ne 100vite me forc i coptoj ,perdori metodat e varferise teorive formimit ,presioneve korrrupsionit dhe se fundi permes presionit dhe ligjit ,po i terheq zvarre si te duan shikoni me grekun i kerkon detin urdhero i thon i kerkon ta bejne shqiperin varre greke urdhero i thon ,prano minoritete urdhero te mu japesh pron shtetasve grek jua marrin shqiptareve duke ju thene si urdheron ,,kaq i mall eshte korrupsioni dhe kaq shum i druhen ligjit saqe keta bejne cdo pazare ne demin tone vetem ti shpetojne ligjit,vetingut,,po shiko sa bujar tregohen me sllavet dhe sa barbare me bashkombasit e vet, fatkeqesi qe linda ne kete vend ku jeta e tre brezave na shkoj te perdhunuar mashtruar dhe shkatrruar ,ky qenka komunizmi ,mbasi demokracia per shqiptaret fillon me veting,dajak dhe disiplin hitoria po perseritet sic ua bene komunistet ne 44 popullit qe u grabiten gjithcka ,tani po kthehet populli tu marre gjithcka te grabitur dhe japin dhogari zoti eshte i mall ,cfar kemi hequr me ket dhoj formatit njerzore qe na kan drejtuar ne 100vite ket popull ,dhe ne fund perseri duan te shesin detin dhe lene prespektiv coptimi shikoni si ferkojne duar greket per potencialet e naftes shqiptare brenda territorit shqiptare qe keto bamires te medhenje lene femijet tane te migrojne per nje cope buk,dhe keta pasurin tone ua japin tjereve duke i bere migrantet grek ne shqiperi etni shtet dhe popullin shqiptare migran te huaj ne vendin e vet,keto shqip flasin gjith por vetingu do te nxjerre se sa shqiptare te vertete paskemi pasur qe na drejtojne ,mua nuk me intereson se cdo behet apo me intereson e drejta ime qe meshte grabitur ,me intereson drejtesia haku te jete ,se me punu dhe jetu jetojme vet por keto kan mbyllur cdo rubinet mundesie por dhe shkaqet tashe do dalin ,shikoni deri ku duan te shkojne por qe fatkeqesisht sdo ja arrine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu