• |
ide | kryesore

Banorët e përmbytur në Fier bllokojnë rrugën, kërkojnë vlerësimin e tokave

Lajme, Të fundit

Pas dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet, banorët e prekur kërkojnë dëmshpërblim. Për këtë arsye këta banorë kanë dalë në protestë duke bllokuar rrugën Fier-Povelshë.

Protestuesit kërkojnë që tokat e tyre bujqësore të përmbytura duhet të vlerësohen nga komisioni i vlerësimit.

Povelsha ishte një nga zonat më të prekura në të gjithë vendin nga përmbytjet e 30 nëntorit dhe banorët e kësaj zone patën dëme të konsiderueshme materiale.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu