• |
ide | kryesore

Rama: Letra e Metës për Trump, njëlloj si goditja me këpucë

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të forta ndaj Presidentit të Republikës Ilir Meta për letrën që ky i fundit i dërgoi presidentit të SHBA-ve Donald Trump pas votës së Shqipërisë për Jerizalemin në OKB. Rama tha se ky ishte një gjest qesharak për presidentin dhe për vendin.

“Meta është politikan i vërtetë, por në rastin e asaj letre realisht jam habitur pasi e njoh mirë. Ka një moment tjetër kur Meta del nga vetja, por në këtë rast jam habitur. Si ka mundësi që një njeri me eksperiencë dhe përmbajtje të bëjë një akt kaq qeshrak për institucionin e Presidentit të Republikës dhe për shtetin.

Nëse Shqipëria do të mbante një qëndrim kundër SHBA-ve do të ishte e pabesueshme. Ne kemi mbajtur një qnëdrim që është mbajtur në koherencë. Ky qëndrim është mbajtur edhe nga Berisha, Meta dhe Basha në të kaluarën. Qëndrimet në atë instancë do të ishin në krah të BE-së.

Letra e Metës është njëlloj si një heqje këpuce. Nuk arrij ta besoj dot që e ka bërë Ilir Meta këtë. Edhe Ilir Meta i dalë nga vetja nuk e bën këtë. Letra është absurde, qesharake dhe pakonceptueshme” – tha Rama. /lapsi.al/

1 Comment

 1. O ju mutet e shqiperis ju o krymba e kaklica(ne kosov i thon kaklic mutit kur e dhjen te gjat) te gjat.
  zogu e berisha ju ben njerz
  nga kafsh qe ishit tek stalini e monstra enver,
  tash po ju kthen rama ne orangutan majmun e peder.

  77 vite qelbsir e krymba stalini
  kafsh,pula dele e kazan edvini
  dhe beni se nuk e dini
  e vetmja rrug ju ka mbet azili e mergimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu