• |
ide | kryesore

Basha nga Fieri fton qytetarët të bashkohen në protestë: Rama u bë prokuror për të mbrojtur Tahirin

Lajme, Të fundit
basha12.jpg

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka qenë i pranishëm në Fier me rastin e 27-vjetorit të themelimit të degës. Lideri demokrat ka deklaruar se beteja e opozitës do të vijojë, pasi e gjitha qeveria është e kapur nga krimi. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestat që opozita pritet të nisë në fillim të këtij viti.

I bëjmë thirrje kurajos më të lartë të qytetarëve t’i bashkohen Partisë Demokratike për rrugën e daljes. Partia Demokratike do të tregojë me vepra dhe jo me fjalë se është gati t’i prijë shqiptarëve për të rikthyer shpresën se të nesërmen do ta ndërtojmë në vend. Saimiri Tahiri përfitoi miliona nga trafiku i drogës dhe është i lirë, ndërsa Estref Halili, i riu 22 vjecar, vari veten në burg një vit më parë për 2 gram hashash. Sot e gjithë qeveria është ngritur në këmbë për Saimir Tahirin, por asnjë nuk tha një fjalë për 22 vjecarin që ndërpreu jeteë për 1 cigare hashash. Edi Rama u bë edhe prokuror, edhe gjykatës për të mbrojtur Saimir Tahirin” – deklaroi Basha.

 

3 Comments

  1. nese drejtesi quhet ,interresi ,ku interresi i nje pale per dicka behet padrejtesi per palet tjera nderkoh qe padrejtesin e luftojme te gjith me ligje dhe veprime ne parim,,,/popullit i duhet ti thuhet ke ju dhe bota ,quani drejtesi,qe tu perkrahim mbasi drejtesin te verteten ,e krijoj dhe percaktoj vetem zoti ,cdo njeri ne esence ,per vete e ndien don dhe perkrahe drejtesine te verteten sepse te gjith u krijuam me te,por ceshtja eshte ta duam dhe perkrahim edhe per tjeret sic e duam per vete te duam tjeret sic duam veten kjo eshte e verteta e drejtesise ,ju lutem na thuani ke quani drejtesi,sepse padrejtesine e urrejne te gjith edhe ato qe padrejtesi u bejne tjereve ,me ke jeni drejtesin te verteten nese po shpreheni me veprime te paret si shembull qe tu ndjekim pas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu