• |
ide | kryesore

Foto/ Çako futet i qeshur, pasardhësi i tij del serioz nga ambientet e Policisë

Lajme, Të fundit

Pas shkarkimit të Haki Çakos, vendin e tij do të zërë Rebani Jaupin, i cili do të drejtojë policinë e shtetit për një periudhë ende të pacaktuar.
Jaupi ka gradën policore “Drejtues i Lartë”, gradë që e ka marrë nga ish Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri. Edhe më herët në mbledhjet e policisë,

Ndërkohë, pak minuta pasi paraardhësi i tij Haki Çako është futur në drejtorinë e përgjithshme të policisë i qëshur, Rebani Jaupi ka dalë serioz dhe ngrysur. Nuk dihet nëse e kjo shprehje e fytyrës së tij vjen prej faktit se do të qëndrojë pak kohë në detyrë apo se i është caktuar një detyrë e rëndësishme dhe delikate si ajo e kreut të Policisë së Shtetit.

 

2 Comments

  1. Nese ka emer apo perkufizim tjeter tenderi, e ka emrin Rebani Jaupi
    Moster eshte per leke. 2 apartamente kerkon, jo shume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu