• |
ide | kryesore

Shqiptari vret gruan dhe një femër tjetër në shtëpinë e tij

Lajme, Të fundit

Një shqiptar nga Kosova me inicialet R.B është vënë në pranga nga policia zvicerane, pasi dyshohet si autor i dy vrasjeve të ndodhura në Hausen bei Brugg.

Sipas 20min.ch një prej viktimave është bashkëshortja e tij, e moshës 38 vjeç me inicialet A.B. Trupat e viktimave u gjetën të pajeta në apartament.

Policia ka nisur hetimet për të mësuar rreth arsyeve që e çuan shqiptarin nga Kosova të kryente këtë ngjarje të rëndë. Për të sqaruar rrethanat e sakta të vdekjes, prokurori Brugg-Zurzach ka urdhëruar një autopsi për viktimat./tvklan.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu