• |
ide | kryesore

Jep dorëheqjen Hoyt Brian Yee, në vend të tij vjen…

Lajme, Të fundit

Hoyt Brian Yee jep dorëheqje nga detyra i Zv.Ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë. Kjo është bërë e ditur për Al Jazeera nga burime të Departamentit amerikan të Shtetit.

Thuhet se Yee ka njoftuar edhe kolegët në Departamentin amerikan të Shtetit për këtë vendim. Si zëvendësues i tij përmendet ish-shefi i OSBE-së në Bosnjë dhe Hercegovinë, Johnathan Moor.

Ndërkaq, spekulohet se Hoyt Yee mund ta marrë detyrën e ambasadorit të SHBA-ve në njërin nga shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku më e përmendura është Maqedonia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu