• |
ide | kryesore

Katër femra nga Shqipëria ndalohen në Maqedoni. Policia i akuzon për prostitucion

Lajme, Të fundit

Katër shtetase shqiptare janë gjobitur me 400 euro dhe janë dëbuar nga Maqedonia, pasi një aksioni policor

Mediat fqinje raportojnë gjithashtu se policia ka arrestuar edhe dy shtetase shqiptare dhe një serbe për qëndrim ilegal dhe me akuzën e prostitucionit.

Ato akuzohen se punonin në tre objekte hotelirie në Sedllarcë të Epërme të Tetovës dhe Raven të Gostivarit.

Shtetaset e huaja të arrestuara ndodhen në stacionin policor të Gostivarit dhe Tetovës. Sipas Ministrisë së Brendshme maqedonase, shtetaset do të deportohen në vendet e tyre. Sikundër raportohet, në momentin e ndalimit, ato kanë deklaruar se punonin si balerina, por policia dyshon se ato prostituonin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu