• |
ide | kryesore

Kush është deputetja e Fierit që pritet t’i zërë vendin Bashkim Finos në Kuvend

Lajme, Të fundit

Deputeti socialist, Bashkim Fino pritet të kandidojë për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Për shkak të kësaj kandidature ai duhet të heqë dorë nga mandati i tij i deputetit, duke ia lënë vendin personit pasardhës në listën e PS në Fier. Karrigen e lënë bosh nga Fino pritet ta marrë një kandidate femër, referuar listës emërore të kandidatëve.

Ajo është Gentiana Cakrani, e cila renditet e 11-a në listën emërore. Aktualisht Cakrani mban postin e Kryetares së PS-së për Fierin dhe është shumë aktive në radhët e PS-së në këtë zonë.

Gentiana Cakrani ka lindur në Fier më 3 Qershor 1985. Në vitin 2007 ka përfunduar studimet pranë Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, dega Anglisht në Vlorë. Nga viti 2013 e në vazhdim ka qenë e punësuar si mësuese në shkollën “Naim Frashëri”.

 

3 Comments

  1. Bacit ja futen me zor kur e bene koqeminister ne 1997. Kete rradhe po ja fut vetes se keshtu eshte kjo pune …. nje here ta fusin dhe nje here ja fut vetes. Para Baci-Baqi

  2. letra higjenike e radhes pas mimi kodhelit,erionka velies ,erisa spiropeles,ermonel felaj e olta gjaxhkes.o sa mir me qen qelbsir ta lajn bythen pas ngjales se metes duke ja lepir ramas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu