• |
ide | kryesore

Tonelata me domate në Divjakë përfundojnë në kanal

Syri i Lapsit

Në video janë pirgjet me domate të hedhura në kanalet e Divjakës. Tonelata me domate nuk janë shitur për shkak të çmimit të ulët, aktualisht 30 lekë për kilogram. Një fermer tregon se sasia e domateve të hedhura arrin në 30 kv vetëm në pak ditë.

Pamje të ngjashme ka në të gjithë Myzeqenë, aty ku ka sera.

Për prodhuesit e serave periudha më e mirë për të shitur ishte fundi i vitit 2017, ku nje kilogram domate u shit me 80 lekë.

2 Comments

  1. Behet fjale per domate sallate, salce, apo ter turshi? Mbasi ne vidjo tregohen domate mbeturina te seleksionuara si te kalbura ose te pa pjekura.
    Nuk late gje pa bere politke idiote. Tani po perdorni dhe mbeturinat e domateve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu