• |
ide | kryesore

Rama ndryshon krerët e 12 drejtuesve të PS në qarqe, Gjylameti zë vendin e Tahirit

Lajme, Të fundit
selia-ps-655x356.jpg

Kryesia e Partisë Socialiste ka bërë disa ndryshime të drejtuesve politikë të saj në qarqe. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, do të drejtojë qarkun e Dibrës, i cili në zgjedhjet parlamentare të 2017, u drejtua nga Ilir Beqja. Ish-ministri i Shëndetësisë do të drejtojë qarkun e Kukësit, qark, të cilin e drejtoi deri pak muaj para zgjedhjeve të 25 qershorit për t’ia lënë më pas ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Por në qarkun e Kukësit është bërë një riorganizim i ri, Bashkia Kukës do të drejtohet nga Safet Gjici, president i Klubit sportiv “Kukësi” dhe ish-kandidat për kryetar bashkie në Kamzë. Vendin e Saimir Tahirit, si drejtues politik i qarkut të Tiranës, e ka zënë Blerina Gjylameti, e cila aktualisht është dhe kryetare e Degës Socialiste të Tiranës.

Në mbledhjen e fundit të Asamblesë Kombëtare, sekretari i Përgjithshëm, Taulant Balla, u shpreh i pakënaqur nga puna e drejtuesve politikë të qarqeve, veçanërisht për procesin e zgjedhjeve në parti. Ai u kërkoi ministrave të zgjedhin mes drejtuesit politik të qarkut dhe postit të ministrit, nëse nuk i mbajnë dot të dyja detyrat.

DREJTUESIT E PS NË QARQE

Qarku Tiranë Blerina Gjylameti

Qarku Kukës Ilir Beqja

Qarku Shkodër Ditmir Bushati

Qarku Dibër Olta Xhaçka

Qarku Lezhë Lindita Nikolla

Qarku Durrës Vangjush Dako

Qarku Fier Gramoz Ruçi

Qarku Elbasan Taulant Balla

Qarku Korçë Niko Peleshi

Qarku Berat Blendi Klosi Qarku

Vlorë Damian Gjiknuri Qarku

Gjirokastër Bledi Çuçi

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu