• |
ide | kryesore

Zbulimet nga ‘Vettingu’, Adriatik Llalla ishte një kryeprokuror me diplomë të falsifikuar?

Lajme, Të fundit

Pas debateve të ashpra politike lidhur me zgjedhjen e Kryeprokurores së Re të përkohshme Arta Marku, organi i akuzës vijon të jetë në qendër të vëmendje për ‘shkundjen’ që këtij institucioni po i bëhet. Emisioni “JAVA” në RTSH kishte pikërisht zhvillimet në prokurori një prej temave të diskutuara. Por teksa e gjithë vëendja është përqendruar te Kryeprokurorja e Përkohshme, një informacion i ri është zbuluar për ish-Kryeprokurorin Llalla. “Java” ka zbuluar se ish-kreu i akuzës është me diplomë të falsifikuar.

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë disa detaje lidhur me diplomën e Kryeprokurorit.

“Një nga detajet që është duke hulumtuar komisionet e vettingut, është fakti që Shqipëria ka pasur një prokuror që ia dimë shkollën e lartë po nuk e dimë ku e ka bërë shkolën e mesme. Në shkollë rezulton numri i amzës, por nuk gjenden regjistrat mësimorë. Vendi i dytë ku gjendet është fakulteti i shkollës së lartë, në sekretari kanë shkuar dhe nuk e kanë gjetur dosjen. Dyshohet që Shqipëria ka pasur për 5 vjet një kryeprokuror që nuk ka bërë shkollën e mesme”, tha Hoxha në “Java”.

4 Comments

  1. artan hogja i news 24 esht bythlepiresi me i madh i qelbesirave rama,ruqi,xhafa meta.ky vetem pshjellon ,edhe po te gjendet qe vrases esht frroku kyky dhe anila basha jan vllezer siamez kopila negjmije. thot berisha e beri.artan hodha dha anila basha jan vllezer siamez kopila negjmije si rama,ruqi e xhafa.

  2. Me diplome, pa diplome te shkolles se mesme ai dukej nga pamja dhe kur fliste qe ishte injorant kalibri.

    Ashtu si gjithe Shqiperia injorante dhe qe i mériton ata qe ka ne krye.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu