• |
ide | kryesore

Artur Zheji: Basha bëri pakt me Ramën për të marrë 13 milionë eurot

Lajme, Të fundit

Fitoren e 13 milion eurove dëmshpërblim në gjykatën e Strasburgut nga investitorët dhe banorët e pallatit të Lulzim Bashës në Vlorë, gazetari Artur Zheji e ka parë si një pjesë të strategjisë së Edi Ramës për të korruptuar rivalët e vet. Zheji në 360gradë shkruan se kundërshtarët e Ramës sot ndihen kokëulur, idhtarët e opozitës nuk shohin ndonjë epërsi të liderit të tyre ndaj kryeministrit  dhe ngre pikpyetjen se mos ky është fundi i PD: “Rama, në strategjinë e vet të pushtetmbajtjes, është bërë tashmë një mjeshtër i madh, në korruptimin e shpirtrave njerëzorë dhe në korruptimin e kundërshtarëve të tij politikë në rradhë të parë. Në këtë grackë, duket se ka rënë edhe Basha dhe jo vetëm kësaj rradhe. Sepse tundimi është i madh dhe sepse shpresa që ky popull, është kështu si është, të gjithë aktorët politikë mendojnë shumë dukshëm për xhepin e fryrë të ekonomisë së tyre familjare.

Prandaj edhe demokratët janë më së shumti të trishtuar, sepse kryeminstri “armik” u nxorri dukshëm transaksionin shumë milionësh dhe do ta paguajë këtë 13 milionësh në euro, me qejf të madh dhe me jehonë të madhe, duke e shndrruar në një katastrofë të re elektorale për kundërshtarin politik” shkruan ai.

Lapsi.al

6 Comments

  1. zheji thele ke qen kazan mbetesh,si ter kazanet e zjer.paramendo me ze dhe figur ju quan kazan dhe ju i lepini bythen pasimeta ta ket qir ramen me pall e ngjal ne lalez.ty sa te bleu meta qe i shkove si rama ne shtrat.

  2. ZHEJ me kete koment qe po lexo se paku theme-qe poruan by….en e vet, sepse leket qe na i permend e qe kemi lexuar jane nga vendimi i STRASBURGUT, e jo iRAMRS tend.E para atij vendimi , e mbas atij vendimi nuk diskutohet. Kjo eshte ne favor te ish ivestitorit qe me sa duket ka qe ne ne rregull me zbatimin e ligjeve te ndertimit e zbatimit. E ketu doli fajtori e krimineli i prones private, te cilen e prishi per tendencat e tij inat-corre qe tashme dihen.Nuk ka perse z L. BASHA ta cfrytezoikete spekter sepse problemet e njerezve e mbare popullit sot shihen se si kane vajturnga mamuthi, katili., banditi i ketij vendi.ANdaj , para thirrjes per protestate besh kete skuthellekper te demtuar rrymen e protestes duke anatemuar kryetarin e PDsenepermjet parase se vjehrrit te tij , theme qe ke tendence ZJARREFIKESI.. Je pak SKUTH.

  3. PERSHENDETJE’ Pershendesbotuesin e kesaj faqje PORTALI–LAPSI_AL]; Z BUSHATI, per mundesite e drejtesine e komunikimeve te pa censuruara, per aq sa ceshte edhe mundesia jone. Suksese BUSHAT ne luftenndaj atyre qe jufyejn, e ofendojne. Mediat transmetojne problemet. hallet e popullit,, e ju jeni nga keto. Edhe nje here SUKSESE ne rrugen tuaj,

  4. Ndofta mund tu duket edhe barcalete por kam pershtypjen qe Zheji ka shume te drejte. Dhe mos tu duket cudi disa “idealisteve” se Lulja te jete ne ujdi dhe sinkrone me Ramen. Dhe duke pare gjithe levizjet e “aktoreve” te kesja Fitore-Humbje, besoj eshte mese e vertete qe keta e kane bere bashkerisht kete “grope te zeze”.

  5. Komentuesi izi qe na trego keto gropat e zeza duhet te jete ndonje lalkatere rilindas, apo ndonje qejfembetes. Sot varferia, papunesia, vjedhjet qeveritare, droga, cmimet, taksat, etj, etj alibistetpercajne mobilizimin popullorte vuajtjeve te tyreperta sabotuar eper ta quajtur [ grope te zeze]] paqene e ndodhur as me e voglamareveshje.. Sabotuessi keta qe kane percare,e percajne demokracine vetemm ne RUSI, KINE KORE i gjejme. keta ikemi dhe ne , andaj eshte thirrja per largimin sa me pare te pushtueseve te demokraciseme frymen EURO-AMERIKANE/Te zhduket oligarkiae qeveria e qelbesirave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu