• |
ide | kryesore

Vangjush Dakon nuk e lënë t’i prekë veprat e artit në Durrës (VIDEO)

Syri i Lapsit

Në Durrës, Vangjush Dakon e njohin si rrezik publik për pasuritë arkeologjike apo veprat e artit. Dashuria patologjike për betonin, fitoi edhe njëherë në tentativën e shkatërrimit të zonës arkeologjike tek Torra Veneciane në mes të qytetit.

Në një ceremoni të Bashkisë së Durrësit, kur inaugurohej një mozaik i Skënderbeut, Dako u ftua të zbulojë veprën e artit. Kryetari bëri një hap përpara dhe zgjati dorën kur…

Vajza që ishte veshur me kostum popullor, nuk e la ta prekte veprën e artit. Me shkathtësi ajo tërhoqi flamurin duke nxjerrë huq kryetarin e Bashkisë.

Më mirë të të dalë syri thonë, sesa nami.

 

1 Comment

  1. Po nuk eshte turp per ju si gazetare kur se pari nuk informoheni sakte per aktivitetin e se dyti mllefet ndaj politikes apo politikaneve i nxirrni duke keqperdorur edhe femijet ?
    Pastaj ju vjen keq kur ju quajne kazan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu