• |
ide | kryesore

“Çështjet që po shet Rama për të arritur hapjen e negociatave me BE-në”

Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja shprehet se Edi Rama po përpiqet të sigurojë një “sukses politik”, me hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE dhe në funksion të kësaj i sheh edhe negociatat e Shqipërisë me Greqinë për çështjet e mbetura pezull.

Lubonja u shpreh se kryeminstri Rama është i gatshëm t’a shesë çështjen për detin dhe Çamërinë vetëm që të marrë një ‘OK’ për hapjen e negociatave.

“Rama do t’ju thotë shqiptarëve se unë nisa negociatat me BE-në. Pra i duhet një sukses i tillë” – u shpreh Fatos Lubonja në rubrikën “Opinion”.

5 Comments

  1. Tamam keshtu biles po shiten jo per tu futur ne BE por per te mare nje premtim nga Greqia qe nuk do votoje kunder hapjes se negocjatave, gje qe Greqia do ta bente dhe pa qene nevoje e negocjimit pasi nuk mund te behej pengese Greqia me politiken e saj antagoniste per planet e zgjerimit te EUse, po qe se ekzistonin te tilla plane. Tjeter politika ndaj nesh tjeter ajo karshi EUse ku Greqia ka obligime financjare jo vetem politike.

  2. hahahahahaha ,kajani nonen or laps .Per interes te shqupit tani po mohoni edhe marrveshjen qi nenshkroi shqup+lsi ne 2009 ,biles edhe anal istat e shquplsi tani po rikthehen ne rolin e nacionalistit. Ju mendoni se ju besojne shqiptaret ne kete rol apo vetem qeshin nga ky lloj aktrimi ????

    1. anonimus ik ne qenef negjmije dhe ben detyren ha mut e gojen trus,se vjen frroku,ndoka,roshi e doshi dhe din qfare te bejn,nenen ta bejn treshe ne zyrat e koqos me motrenn tate te mitur,gruan ta bejn prostitute,te birin e mitur ne grup roshi ta perdhunon.prandaj trus .keshtu esht kur shet veten si rama tek krimi.

  3. Hapja e negociatave te BE me Shqiperine eshte shume e rendesishme per shqiptaret. Por ka nje vije te kuqe qe asnje politikan nuk duhet te guxoje ta shkeli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu