• |
ide | kryesore

Prokuoria sekuestron pronat në Ishëm, banorët dalin në protestë: I kemi marrë sipas ligjit

Lajme, Të fundit

Pas hapit që ndërmori prokuroria e Durrësit duke bllokuar për verifikim dokumentet e 150 banorëve të Ishmit, këta të fundit janë hedhur në protestë.

Veprimi i organit të akuzës erdhi pasi ka dyshime se 4-ish zyrtarë të Komunës së Ishmit, përfshi këtu ish-kryekomunarin, akuzohen se kanë shkelur detyrën, për shkak të abuzimit me ndarjen e tokave sipas ligjit, dhe të disa kontratave qiraje për dhënie të hapësirës publike plazheve.

Ndaj, të gjendur përballë kësaj situate, banorët janë mbledhur para Prokurorisë së Durrësit, ndërsa protestojnë në shenjë kundërshtie për faktin se iu sekuestruan padrejtësisht dokumentet e pronës. “Na u sekuestruan padrejtësisht dokumentet e pronës. Pronat i kemi marrë sipas ligjit”, – thanë ata.

2 Comments

  1. enveri ju merrte pronat, burrat,babain,vllezer nena ne burg,tash rama ju merr prap pronat e ju ver tritol,pastaj ju mer femrat e mitura e te rinj per shfrenim te xhelilit e roshit.nen e bij te mitura ne zyra te koqos ,ballets e doshit per treshe.popull derr,lop dele,kazan .

  2. rames krimi i kerkon premtimin,tash rama u merr si enveri pronat dhe u jep komitetit te kanabisit,kokaines e tritolit pronat,po nuk ju dhe e vret o doshi,o frroku,o ndoka o prenga.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu