• |
ide | kryesore

Zbulohen kandidatët e parë për drejtor të Teatrit Kombëtar

Lajme, Të fundit

Ambienti i artistëve është mjaft i ngarkuar kohët e fundit. Dy vendime të ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro kanë “rebeluar” artistët të cilët nuk pranojnë që Teatri Kombëtar të zhvendoset pranë sallës “Turbina”. Ata janë edhe kundër ndryshimeve të ligjit për Artin dhe Kulturën sepse sipas tyre centralizon vendimet në këtë fushë në dorën e qeverisë.

Të ftuar në studion e Zonë e Lirë të Arian Çanit, një grup artistësh thanë se nuk do të pranojnë këto dy lëvizje të ministres së Kluturës. Në studio u zbuluan edhe dy pretendentët për drejtor të Teatrit Kombëtar. Ema Andrea dhe Genc Fuga thanë se do të garonin për vendin që mban sot Hervin Çuli. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu