• |
ide | kryesore

Artistët në protestë, futen me forcë brenda ambienteve të Teatrit Kombëtar

Lajme, Të fundit

Projektligji i ministrisë së Kulturës për të zhvendosur Teatrin Kombëtar ka shkaktar reagime të shumta tek arstistët. Ndërkohë, ditën e sotme ata kanë protestuar sërish dhe me shumë vështirësi kanë mundur të hyjnë deri në hollin e Teatrit Kombëtar. Duke kërkuar transparencë për gjithçka pritet të ndodhë, artistët kërkojnë një takim me ministren Kumbaro.

I bëjmë thirrje ministres Kumbaro që tu përgjigjet kërkesave tona, të bëhet çdo gjë transparente pasi e-mailet që supozohet të jenë dërguar, nuk na kanë ardhur”, – thonë artistët.
Përderisa nuk është caktuar ende një datë se kur ministrja Kumbaro do t’i presë, artistët parashtrojnë datën 14 shkurt, të mërkurën në orën 16:00 në ambientet e TK-së dhe presin që Kumbaro të shkojë.

2 Comments

 1. Sa mire Qe jua bejne
  Kur ziheshin hapesirat publike me pallate s’flisnit
  Kur dritarja e komhiut eshte ngjit me tuajen,kur shemben shtepite ke treni ,ne shkoze etj
  PA pyt njeri fare beni sehir
  Larg nga b.ime
  Tani Qe ju erdhi ke b ju dogji

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu