• |
ide | kryesore

Mirela Kumbaro del bllof, Bingon te Teatri e firmosi Edi Rama

Lajme, Të fundit

Në përgjigjen që i dha Robert Ndrenikës dhe përmes tij, të gjithë aktorëve që protestojnë për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar, Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro kujtoi heshtjen e tyre kur në ambjentet e Teatrit ishte vendosur një Bingo.

Por ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, Kastriot Çipi publikoi një dokument në rrjetet sociale që tregon se firmën për të shndërruar Teatrin në Bingo e kishte hedhur Edi Rama.

Ndërsa për kullën te teatri, Çipi i shkruan ministres se ideja e ndërtimit të Teatrit brenda një kulle ishte e vëllait të saj, kur ishte këshilltar i ministrit të Kulturës, Blendi Klosi.

1 Comment

  1. Qiradhenes-ne gjuhen shqipe,quhet personi/at,qe kane pronesine e nje objekti (pra eshte pronari/et).Ne rastin Por Ministria e kultures,rinise dhe sporteve,nuk eshte pronare e teatrit.Juridikisht,kjo Ministri,eshte thjesht “POSEDUESE”,pra e ka ne posedim,dhe nuk ka se si te kete te drejte ta leshoje me qira.Me e pakta,duhet nje VKM,bile edhe i miratuar nga parlamenti,duke mos i ndryshuar destinacionin dhe nese ne te ka edhe te punesuar (sic mund te quhen artistet e teatrit),nuk duhet t’i largoje nga puna pa i siguruar ……..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu