• |
ide | kryesore

Ndryshime në Policinë e Shtetit

Lajme, Të fundit

Pak ditë pas emërimit të drejtorit të ri të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut, vijnë edhe ndryshimet e para. Kështu, Rebani Jaupaj u largua nga detyra e zv.drejtorit të Përgjithshëm të Policisë dhe në vend të tij u emërua Gjovalin Lokaj. Jaupaj është emëruar Drejtor i Analizës së Informacionit në Policinë e Shtetit, duke zëvendësuar në këtë detyrë, Shaban Nexhin. Lokaj prej disa muajsh ka mbajtur detyrën e Drejtorit të Policisë së Shkodrës. Por nuk ka mbaruar asgjë me kaq. Pritet që në ditët e ardhshme të këtë një ristrukturim të Policisë së Shtetit në të gjitha nivelet e saj, në drejtoritë vendore dhe në komisariate. Risi është krijimi i zonave policore.

©LAPSI.al 

1 Comment

  1. sikur te ndryshohet komplet klasa politike me gjith punonjesit si organizem me emrin shtet, nese nuk ndryshohet politika dhe ligjet kushtetuta,ketu i njejti vazhdim qendron arsyeja kushtetuta eshte burim krimi sepse nuk qendron ne te e drejta haku por jan interesat e grupeve te interresit klases politike ,ku politika eshte biznes ,dhe popullit i behet padrejtesi dhe kushdo qe refuzon i behet ndeshkim mbi ndeshkim ,kjo eshte filozofia e shtetit sot ,a nese vihet kushtetute te drejte me nje standart qe perfaqeson dhe mbron te drejtat e shumices konfirmohen ulleheqesit e drejte,dhe me ligje te drejtat sic duhen ,ne do kemi ulleheqes menaxhues ligji jo interesi ,te cilet presin cdo trysni nga jashte dhe brenda xhdo korrupsioni i mbyllin rrugen ,neve jemi shtet sovran dhe e kemi te drejten e sovranitetit ligjore per te drejten dhe ushtrimin e saje jo padrejtesise dhe burimit krimit,neve na jane grabitur te drejtat individuale prona dhe kolektive pasurit kombetare deti ,dhe nuk ka transparence vecse dhunim,, ndjehemi te zhgenjyer por si duhet me mire qarte e kuptojme ,keto levizje jane si zhgarravina ne leter per te mos u pare e verteta shvillimit ne te popullit nuk interreson kush arrestohet ,sepse me arrestime largime nga puna e probleme mbi probleme ne si popull nuk kemi dobi ,,dobija vjen vetem nga sistemi drejte me ligje te drejta dhe ulleheqes te ndershem jo kriminela,me sistem te drejte behet formim adekuat ,zhvillohen vlerat dobite,zgjilljet ne kete duam kjo eshte krenari qe sjell gjithnje ndergjegje kulture unitet zgjillje ,,jo po grabitni prona jepjauni tjereve pasurit kombetare dhe populli pabuk neve nuk kemi nevoje te migrojme as te futemi ne evrope sepse fushmbajtesja e naftes dhe gazit i mban shqiptaret ndenjur pa punuar i ben gjith zoteri,per cfar na hyn ne pune evropa evropa po behet gati te vije ajo tek ne per vlerat qe kemi jo ta ndjekim pas shikoni anglin ne evrop ishte dhe iku,po te ishte mire do qendronte pastaj ju ne evrope nuk na fusni me zor pa pyetur popullin me referendum ju na varferuat per te na grabitur dhe gjunjezuar dhe per te na cuar diku punetore ,evropa ketu na pati perse nuk na pranoj po leshuar pasurit ,terhiqeni vendimin se evropa sna duhet gje tashme ajo tregoj veten per korrupsion te organizuar ,dhe vjen tek ne te na mesojne ligjet antikorrupsion , te migrojme dhe vendin tua leshojme tjereve ku e gjetet kete shpikje,perse ne te behemi sherbetore nderkohe qe mund te behemi zoteri,ne shtepine tone perse fushat naftembajtese nuk u shfrytezuan ne fillim te demokracise, dhe ndalej migracioni ,tani mbetet per te thene ,ku jan burrat e kombit qe kombit vet i dalin perzot se kete dhunim nuk e meritojme si popull as komb,te leshojme troje duke pasur te drejte te kerkojme trojet e stergjysherve tane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu