• |
ide | kryesore

VIDEO E RENDE/ Tifozët hyjnë në fushë dhe masakrojnë lojtarët

F1, Sport

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin turk. Në ndeshjen mes skuadrës nga Çanakale, Yeni Çanspor dhe asaj nga Stambolli, Sultangazi ka pasur një rrahje masive.

Në fund të takimit të mbyllur me rezultatin 2-2 tifozët e skuadrës vendase kanë hyrë në fushë dhe kanë sulmuar lojtarët miq. 4 prej tyre janë dërguar në spital me dëmtime të rënda. Dhuna vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes. Policia ka nisur hetimet për arrestimin e autorëve. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu