• |
ide | kryesore

‘Çmendet’ deti në Vlorë, moti i keq shkakton dallgë deri në 9 ballë, pezullohet lundrimi

Lajme, Të fundit

Dita e sotme ka nisur me mot të keq dhe për pasojë është tërbuar edhe detin, duke shkaktuar dallgë të mëdha në Vlorë. Sipas raportimeve të para, dallgët kanë arritur deri në 9 ballë.

Për shkak të dallgëve dhe erës së fortë është pezulluar lundrimi për anijet e peshkimit dhe anijet tregtare në Vlorë. Ndërsa në Durrës situata paraqitet e qetë dhe pa probleme për lundrimet në det.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu