• |
ide | kryesore

Deaje të reja rreth ceremonisë së “Oscar”

Paparazzi, Slider

Ceremonia e 90-të e çmimeve Oscar zbuloi paraprakisht disa surpriza. The Shape of Water është më i nominuari këtë vit dhe ceremonia pritet të jetë më eksplozive.

Oscars 2018 do vendosë theksin në filmat më të mirë dhe ekipin që ka ndihmuar në realizimin e tyre.

Gulliermo del Toro me The Shape of Water është pretendenti kryesor për Best Picture e ndërkohë ka 12 nominime të tjera. Dunkirk ka 8 ndërsa Three Billboards Outside Ebbing, Missouri është në vend të tretë me 7 nominime.

Këtë vit Oscars do t’i prezantojë Jimmy Kimmel. Është viti i dytë që ai vjen si prezantues.

Ceremoninë e 90-të të Academy Awards mund ta ndiqni më 4 mars në orën 01:00, në adresën e tyre zyrtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu