• |
ide | kryesore

Spektakli / Veliaj si velinat, ndërrohet dy herë në ditë për të dalë në lajme

Arkiva, Kryesore, Lajme

Kush ka ndjekur lajmet e ditës së sotme, e ka parë Erion Veliaj të shfaqet dy herë: të parën së bashku me ministrin e Energjitikës, Damian Gjiknuri për të folur për reformën e ujit, dhe në të dytën përkrah ministrit të financave Ahmetaj dhe ambasadorit Italian, duke bërë bamirësin që fut familjet rome në shtëpi të reja. Por, duke ndjekur lajmet e drekës në TV Klan dhe Top Channel vije re një gjë. Të dyja kronikat dukeshin qe ishin xhiruar gjatë paradites, të dyja ishin të parapërgatitura dhe pjesë e propagandës së bashkisë, por në to, kryetari shfaqej me dy veshje të ndryshme. Në krah të Gjiknurit në zyrën e bashkisë Lali Eri ishte veshur me një triko të re të kuqe. Në të dytën tek romët, ai mbante një bluzë tutash më diskrete, në ngjyrë gri.

Po si është e mundur mund të pyesë ndokush? Si  një njeri që rrëfehet në televizione është aq i zënë sa ta fillojë punën në ora 6 30 të mëngjesit dhe ta mbyllë atë pas orës 23 00 të mbrëmjes, ka kohë të ndërrohet për të dalë në lajme njësoj si velinat  e spektakleve?

E vetmja përgjigje që mund ta zgjidhë këtë dilemë është praktika e vjetër e “Lali Erit” për të cuar në ekrane kronikat e përgatitura që ditë më parë dhe të transmetuara si te reja (ashtu sic bëri me dasmën e vet kur transmetoi një kronikë sikur të nesërmen po punonte) në TV që janë të gatshme t’i bëjnë cdo lloj servisi.

©Lapsi.al

3 Comments

  1. Nuk skuqet, as zverdhet ky tore nga rrenat qe leshon nga mengjezi ne darke para ekraneve. Eshte nje prostitute mediatike, nje kurve politike dhe nje bythqire burre me brire ne balle…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu