• |
ide | kryesore

Pakti detar me Greqinë, Meta konsultohet nesër në zyrë me Berishën

Lajme, Të fundit

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka nisur konsultimet me ish-presidentët e vendit pas kërkesës që i ka bërë ministri i Jashtëm Bushati për bisedimet me palën greke sa i përket marrëveshjes për paktin detar. Sot Meta është takuar me Bujar Nishanin, ndërsa nesër do të takohet me Sali Berishën. Mësohet se ky i fundit e ka pranuar ftesën e Metës. Ora e takimit nuk dihet ende, por vendi me siguri që do të jetë në Presidencë. Mediat greke nga ana tjetër raportojnë se Shqipëria dhe Greqia e kanë tashmë marrëveshjen e re për kufirin detar.

©LAPSI.al 

3 Comments

  1. a duhet te kuptojme dinamiken e zhvillimit baze te vertetes dhe pershtatemi me te verteten qe te jetojme me te vertetat e saje dobin zgjilljet suksesin thotë:

    tani eshte finalja ku ne fillim e kundershtuan , dhe nese bashkohen ,kunder deshires se popullit ,kunder te drejtes nderkombtare ,si edhe per pronat qeua grabiten pronareve,tani ta mendojne mire qe perballe kan nje komb 15 milionesh ,dhe skan marrur lejne prej tije per te pranuar tralltin,shpreson cdo shqiptare qe te behen pjese e popullit jo kunder tije shpreson qe me pergjegjsi te justifikojne amanetin mbi popull betimin perball kushtetutes ligjeve te tije,un mendo qe keta nuk mund te na tralltojne as mashtrojne me ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu