• |
ide | kryesore

A erdhi dita për të mbrojtur Berishën?

1, Ide

Një koalicion i gjërë kolegësh pro qeveritarë janë përfshirë në një thirrje për të bojkotuar mediatikisht Sali Berishën, pas ndërhyrjes, sa brutale aq edhe vulgare, që ai bëri në emisionin “Studio e hapur” kundër gazetarit Artan Hoxha.

Duhet thënë që në fillim, ai penetrim te Eni Vasili, përmes telefonit, e ulte nivelin e një ish presidenti dhe një ish kryeministri në rangun e një keqbërësi ordiner. Aq më të shpifur e bënin këtë ndjesi akuzat e pa baza që ai renditi ndaj Hoxhës.

Dhe me sa duket ky rast i artë po i shërben kundërshtarëve historikë të Berishës për të larë njëherë e mirë hesapet me të. Tezat tashmë janë të përhapura në tregun mediatik: “T’i bëhet bllok qytetarit dixhital”, “T’i jepet fund këtij komunikimi të denjë për plakat e liga”, “Të mbyllet ky burim i pistët që vetëm hedh vrer mbi faqet e mediave tona”.

Për shumë nga shembujt ata kanë të drejtë. Askush nuk e mohon dot se në lumin e pafundëm të denoncimeve dixhitale të Sali Berishës ka një mal me të pavërteta, gafa skandaloze dhe gënjeshtra të qëllimshme.

Unë personalisht i kam provuar mbi shpinë anatemimet dhe shpifjet e këtij njeriu. As sot nuk e harroj dot se si erdhi dhe më sulmoi në studion e TV ku punoja, dhe pronari bythëlëpirës i të gjitha pushteteve, jo vetëm që nuk pati guximin të më mbronte, por u bë njësh me të.

Unë vetë e kam përjetuar me habi se si një ish kryeministër mund të marrië penën e të shkruaj për funksionimin e organeve të mija gjenitale. Unë e di nga eksperienca personale se sa të vërteta ka në shpalljen e pucistëve vetëm e vetëm për të fshehur krimin e 21 janarit.

Për të gjitha këto edhe unë duhet të isha i gatshëm t’i bashkohesha korit që bëret: “mbylljani gojën këtij njeriu”.

Por, kur lë mënjëanë emocionet e mija dhe neverinë e gënjështarve të pjesshme, në mendje më vijnë edhe fakte të tjera.

Sot nuk e mbaj mend, por edhe unë me siguri do të kem qeshur sëbashku me korin e atyre që gajaseshin se Berisha është marrosur aq shumë sa tani po thotë se është vjedhur edhe floriri i thesarit të shtetit. Më pas, ndoshta nuk e kam besuar që në fillim, kur u bë i pari që tha se nën regjimin e Ramës droga po transportohej me avionët që uleshin në Gjadër dhe Divjakë.

Fatkeqësisht, për këto Berisha nuk ka gabuar. Një ditë të gjithë e morën vesh se ari i Kërrbës ishte zhdukur dhe se kacatorët e Ramës nuk ishin mushkonja. Ashtu sikurse të gjithë e dinë se Sali Berisha u bë i pari që na tregoi se banda e Shullazit po ndërhynte në zgjedhjet e universitetit dhe që ngriti gishtin mbi disa nga kriminelët e parlamentit, kur për ta nuk bëzënte njeri.     

Pra ,pa treguar edhe këtë anë tjetër të medaljes, ne nuk themi të vërtetën e plotë të Sali Berishës. Prandaj thirrja për bojkotimin mediatik të tij më duket e nxituar.

Nga njëra anë unë bie dakord me të gjithë kolegët e mij pro qeveritarë që denoncimet e qytetarit dixhital në shumë raste janë të gënjeshtërta, të shpifura dhe që ato e bëjnë pis mjedisin tonë. Por, nga ana tjetër unë jam i bindur se përpos lejimit të këtyre shpifjeve, ky mjedis lëngon edhe nga një sëmundje më e madhe: nga pafuqia për të thënë të vërtetat. Turpi ynë nuk është vetëm që lejojmë Berishën të shpifë, turpi ynë, ndoshta edhe më i madh, është  që Berisha i ka zbuluar disa skandale para nesh.

Prandaj, sa do e dhimshme që të jetë, deri në një të ardhme më të mirë, unë nuk i bashkohem thirrjes për bojkotimin e Berishës. Sepse ai nuk luftohet duke e censuruar, por duke e bërë të panevojshëm. Dhe që të arrijmë këtu duhet të jemi në lartësinë e tregimit të së vërtetës së plotë.    

©Lapsi.al

38 Comments

  1. Bushat problemi eshte se ti dhe te tjeret rrihni uje ne hava. Berisha vetem ne FB e tij ka 100 here me shume audience sa ke ti, mira kazhani, tan hoxha dhe mut nano te marre se bashku. Debati juaj eshte po aq qesharak sa te ishit duket debatuar nese mund t’i vihet tape vullkanit. Per nje gje jam krejt dakort me ty. Berisha nuk duhej te ishte marre me bibilushin tend.

  2. sa ka vlere padrejtesia ,kjo eshte nje analize e gjere per tu bere ,por kur ai qe e krijoj e krijoj pa ndonje dobi vec negativitetit ,per mua nuk ka vler diskutimi rreth padrejtesi si tem dhe te padrejteve qe e ndjekin ,mua me mjafton te flas per ate qe ka vlere e cila eshte drejtesia haku vlerat ,ne kete pike do ti keshilloja gjith largohuni nga padrejtesia dhe perpiquni ne drejtesi ,me mendime fjale dhe vepra te mira behuni sejcili shembull i pari,me zotin e tije prindin e tije gruan dhe femijet vellain motren te afermit shoqerine keshtu ne rregullojme gjitha hallkat e prishura ne mezin tone ,ne jemi popull jemi shumica jemi fuqia ,por nese neve karri njeri tjetrit unifikojme dobin ,per pak njerez te prishur ne mezin tone me hir apo pa hire , o do rregullohen ose menjanohen ,por kur ne merremi si popull me fitne ,thacetheme gjera pa vlere dhe harrojme kryesoret ,ne behemi me te keqi tek i malli zot dhe nder njerez se sa vete te keqinjet ulleheqesit jan pak i kemi ne mezin tone nuk eshte e veshtire per ti rrezuar ka menyra por per te cuar ne kembe nje ,komb te shkatrruar don zgjim dhe angazhim masiv, mos prisni organizim nga ndonje mrekullator ,jo mrekullin e ben sejcili vete duke konrolluar veten ne raport me te verteten cfar thot i malli zot ,e kur gjith mendojne mire flasin mire dhe veprojne mire po cila e keqe mund te qendrojne ne mezin tone,por qe te mbjellim te miren duhet ta kuptojme cfar eshte ajo eshte si fara qe mbillet don te flasesh fol mir ,ose hesht ,behet edukat te folurit mire ,nxit per mire dhe angazhohu ne te mire ,ku jane nxitesit per mire dhe ndaluesit nga e keqa me kuptim dhe bindje cilesore ,ka vend qe gjith shoqeria jone te zgjohet dhe sejcili te rreshtohet sipas nivelit dhe mundesise ne dobi te familjes vetes dhe shoqerise , kemi nje gjuh qe flasim e kemi mesuar mire ,por ajo gjuhe perbehet nga fjalet e mira dhe te keqia ,nese nga goja jone del fjala e keqe atehere ne po mbjellim dhe sherbimin po ja bejme te keqes dhe rendimentin do ta kemi te keq nese ne flasim nje fjale te mire po mbjellim te miren dhe rendimentin do ta kemi te mire,le ta leme te keqen te merremi me te miren e mira eshte gjeresi e malle ne zhvillimin e vet ku ne si popull as nuk e provuam ta flasim dhe as veprojme por nese e provojme ajo eshte begati e malle e kunderta e te keqes ,eshte qartesi gjalleri shpres sukses siguri paqe zgjillje shpetim , kete garanci nese veprohet ja lla zoti mallerishem krijuesi te mires dhe te keqes ku si ka emrin fjala ka dobin apo demin,si pasqyrim ,ne fakt te drejte sejcili e deshirojme per vete sepse ne te gjejme qetesi paqe ,te drejten e kerkon shpirti jone sepse u krijuam me te por egoja na zhyte ne padrejtesi duke demtuar tjeret , dhe keshtu mbetemi te varur tek somaku zemra qe ka kufizim jeten e kesaj bote kurse shpirti ka perjetesine nese neve deshirojme per tjetrin cfar deshirojme per vete ,arrim gjithcfar ne meritojme sepse zoti i mallerishem eshte garanti rriskut miresive sukseseve por neve na mbeten vetem deshirat ,por qe suksesi ndollet ne doren e krijuesit gjithesis sepse keshtu e nderthuri jeten ne toke sprove , si qellim per ta adhuruar vetem ate me obligime ,dituri pun dhe vepra te mira dobi,sejcili mund tia fillojne si fillim me nje lutje o zot ,me fal,, o zot me dhuro shendet te plote ,o zot me dhuro rrisk pa mase ,o zot me ullezo,,keshtu i derguari i fundit i zotit , i keshillonte ate kategori njerzore qe nuk dinin te luteshin dhe nuk manin mend asgje ,fillojeni me nje lutje ndryshimin fillojeni me mendim te mire dhe veprime te mira ndaj vetes familjes dhe njeritjetrit dhe zoti me siguri na ullezon hap dyert e hajrit na meshiron dhe na furrnizon me rrisk ne hallall,nese neve nuk kuptojme dhe nuk fillojme te ndryshojme si popull ne mendime fjale dhe vepra te dobisheme as zoti gjithesis nuk na ndryshon ,komenti behet duke pare qe bashkombasit e mije kan nevoje per zgjillje ,por nuk i ndjekim ne menyren qe zgjilljet japin sukses ,kjo me shum thellon ngatrresa ,duhet te mesojme se si urrejtja kthehet ne dashuri dhe problemet ne zgjillje duhet te mesojme se cilat jane rruget e suksesit ,sepse pa unitet vlera ska as fuqi as burim zgjilljesh,ky eshte mendimi im per gjith ato qe kerkojne zgjillje produktive

   1. Paske pjerdhur o “mend-dhim”!
    Ne kemi opinionin tone: që plehra si salehi jane fatkeqesi, qê mutrat si ti ia kane merakun qe te mos u cenohet salehi (pavaresisht çka bere, per hir te nje sherbimi ogurzi qe u shkon per shtat ju islamikeve ).
    Ne e shohim salehin si ARMIK TÊ KOMBIT SHQIPTAR !

 1. Lapsi shkruan “Nga njëra anë unë bie dakord me të gjithë kolegët e mij pro qeveritarë që denoncimet e qytetarit dixhital në shumë raste janë të gënjeshtërta, të shpifura dhe që ato e bëjnë pis mjedisin tonë.!

  Pas politikës mjedisi më i shpifur, bile, edvini ka të drejtë që ju thotë kazan, është media, biles është shumë më i ndyrë se politika pasi amplifikon ndyrësitë e politikës.
  Megjithëse në një masë më të vogë edhe lapsi është në këtë kazan.

 2. Andi bythqiri dhe impotent! Berisha te njeh mire se ish gruaja e ka informuar Saliun per pafuqine tende si mashkull! Tani meqenese Berisha ne nje mije e me shume raste paska patur te drejte atehere duhet besuar! Andi nuk mund te luaje me faktin qe Saliu e quajti ppjese e grushtit te shtetit! Por Andushka -pilushka e dime te gjithe se je benjamini i Saliut! Qellimi i vetem eshte te luftohet Rama qe i prozval te gjithe! Andi i duket Rames si nje milingone!

  1. ik ne qenef ti o bastard me ty e bushatin se rama dhjer i ter sot ,mu ne goj nga kapja q ju be kokaines,nuk durohet si ti bushati e ai artan i news 24,tash parat ju iken me mut do te paguheni.ku ishin bushati,ai i news 24 hogja enver i trashi,mero,muqi ej qe nuk dinit per kokainen.mutin mjalt ju e hani.

 3. Je pak me i zgjuar se te tjeret dhe po shfrytezon rastin te shfaqesh si nje gazetar i drejte dhe i lire, por njekohesisht duke kundershtuar Berishen. Por ata koleget e tu duhet ta dine , se maskaralleqet e Rames &Co nuk mund t`i fshehin. Populli po vuan per dite per buken e gojes dhe per kushtet minimale te jeteses.
  Nuk e di se cila kategori e lexon kete Nanon dhe disa te vetequajtur gazetar dhe analiste, sepse gazetarin shikoje nga jeta qe ben se te njejte e kane edhe stilin e te shprehurit.

 4. Je pak me i zgjuar se te tjeret dhe po shfrytezon rastin te shfaqesh si nje gazetar i drejte dhe i lire, por njekohesisht duke kundershtuar Berishen. Por ata koleget e tu duhet ta dine , se maskaralleqet e Rames &Co nuk mund t`i fshehin. Populli po vuan per dite per buken e gojes dhe per kushtet minimale te jeteses.
  Nuk e di se cila kategori e lexon kete Nanon dhe disa te vetequajtur gazetar dhe analiste, sepse gazetarin shikoje nga jeta qe ben se te njejte e kane stilin e te shprehurit.

 5. Gjynahet e Saliut nuk i lan dot as prifti dhe as hoxha,Gazetari Hoxha e nxorri lakuriq kete ushunjeze te politikes.Pershendes ariun dhe nje kopil qe nuk ka emer,por mbiemer.

 6. Per interesin publik nje mije here me more eshte te thuhen rrena dhe gjysem te verteta se te mos thuhen apo te fshihen te verteta dramatike.A keni degjuar se qe Mustafe Nano te thote te verteta absolute qe kompromentojne qeverine……Po ka then qe eshte qeveria me e korruptuar ne 25 vite po qe voton pet te.Kjo do te thote te jesh intellectuelle,katunar dhe kriminel si Tu Nano.

 7. Eshte zeri qe u ben te mendoheni mire as sot as kurre skeni mundesi tja mbyllni gojen Z Berisha Se flet ti Bushati Nano apo ndonje tjeter nuk e perkulni dot te vertetat e thena nga Berisha ju tronditin ju

 8. Ke te drejte o Bushat-Baze. Ashtu duhet. Jo vetem Berisha por te gjithe ata njerez, ne opoziten politike apo edhe qytetare te thjeshte qe kane dicka per te thene kunder kesaj qeverie dhe hamejve te tyre mediatike, duhet te censurohen nga mediat e kazanit, dhe pastaj te kendoni vetem ti me plakun Mere (Xhoana Nanon e PD sipas lal Erit dikur). Plaku Mere sipas zakonit te vjeter, ti si kritik i pushtetit te partise tende, por je kritik i shendoshe, nuk do qe pushtetin ta marre dikush tjeter pervec partise tende, pavaresisht “kritikave” dashamirese.

  Ne vend qe te merreni me nje palo gazetar medemek investigativ, qe behet pale me bandat, qe dizinformon me qellim, qe sjell muhabete me te forte qe i degjojme e dime te gjithe ne kafene a lagje, gjoja si investigime a info sekrete, merresh me Berishen qe e ka detyre morale e politike te nderhyje e te zbardhe shpifjet e rendomta te nje gazetari me plenc te madh.

  Ne fakt, kazani juaj, e do sic ja u ben Rama dhe Veliaj, qe ju degjenerojne dhe intimidojne live, pastaj rrine si pula ju. Kete duhet ta beje dhe Berisha.

 9. Ke te drejte o Bushat-Baze. Ashtu duhet. Jo vetem Berisha por te gjithe ata njerez, ne opoziten politike apo edhe qytetare te thjeshte qe kane dicka per te thene kunder kesaj qeverie dhe hamejve te tyre mediatike, duhet te censurohen nga mediat e kazanit, dhe pastaj te kendoni vetem ti me plakun Mere (Xhoana Nanon e PD sipas lal Erit dikur). Plaku Mere sipas zakonit te vjeter, ti si kritik i pushtetit te partise tende, por je kritik i shendoshe, nuk do qe pushtetin ta marre dikush tjeter pervec partise tende, pavaresisht “kritikave” dashamirese.

  Ne vend qe te merreni me nje palo gazetar medemek investigativ, qe behet pale me bandat, qe dizinformon me qellim, qe sjell muhabete me te forte qe i degjojme e dime te gjithe ne kafene a lagje, gjoja si investigime a info sekrete, merresh me Berishen qe e ka detyre morale e politike te nderhyje e te zbardhe shpifjet e rendomta te nje gazetari me plenc te madh.

  Ne fakt, kazani juaj, e do sic ja u ben Rama dhe Veliaj, qe ju degjenerojne dhe intimidojne live, pastaj rrine si pula ju. Kete duhet ta beje dhe Berisha.

 10. Po harxhoni kohen kot duke hamendesuar a ja vlen apo s’ja vlen me u marre me Berishen! Berisha ka vdekur por ai se di!

  1. astrit-shko ha ne qenef negjmije sepse rama i ter nga bytha e goja dhjer ka pasi i kapen kokainen ne durres.tash astrit vetm mut keni per te henger 20 miljon ju iken.

   1. shqip-shqip translate: (i nevojshem, pasi komentuesi eshte berishist dhe, rrjedhisht, injorant)

    negjmije – Nexhmije
    rama – Rama
    ter -tere
    vetm -vetem
    per te henger-per te ngrene
    miljon. -milion

 11. Gropa e halese vazhdon edhe nje here si perhere me mesimin qe ka marre te shkolla e partise : “perca e sundo” .
  Ke shume te drejte kur thua qe nga gropa del mut dhe xhevaire, por xhevairi eshte i lyer me mut. Po u mbyll gropa halese nuk kane me mut per te gjithe, muti do seleksionohet vetem per Meron dhe Fariun, analistet/gazetaret e tjere duhet te punojne fort per te gjetur xhevairet .
  Mbase po punove fort o bushat mund te gjesh edhe xhevaire dhe behesh i pavarur.

 12. Edhe ne Danimarke qe eshte shteti me indershem ne bote,te gjithe Jane kunder qeverise.Ketu qe eshte shteti me qenef dhe Kriminal ne bote,shumica Jane me qeverine.Ne nje vend me shoqeri thellesisht te inkriminuar dhe katunare ndodh keshtu.Disa gjirize nevojtoresh si Morr Baze,Morr Nano,Morr Vangjeli e te tjere Jane sherbetoret pervers te kesoj qeverie Kriminale.

 13. Dush i ftohte nga Brukseli dhe Washingtoni  per mafiozat e Tiranes!Gazetat heshtin!Por shoqeria Shqiptare duhet te japin sinjalin, se eshte e gateshme te hedhe ne kosh te plehut klasen politike , ashtu siç hedhe nje mbeturine te qelbur!
  Me mire e vdekur! Keshtu ka menduar Elvana Nanaj nga Tepelena,nene e tre femijeve te mitur kur eshte vare ne litar per t’mos u kthyer e gjall ne Shqiperi!Pra njerezit vazhdojne te ikin ,dhe kur ju refuzohet azili preferojne te vdesin ne Gjermani se sa te kthehen te gjall ne atdhe! Eshte kjo tragjedia e popullit Shqiptare sot , e krijuar nga kater kryemafiozat! Azil nuk ka ,se ne zyrtarisht nuk jemi ne diktature,as ne lufte. Sepse thuhet se “ diktatura komuniste u shemb”!Atehere pyetja vjen:Ku jane te shemburit? Ku jane te denuarit per krime mostruoze?!! Si eshte e mundur qe edhe sot njerezit ikun,po nga trashigimtaret e komunizmit?!
  ******Ironia e “fatit” qendron se nuk ka te denuar per krimet komuniste ,nuk ka as te “shembur”! “Shembja e diktatures “ eshte virtuale , eshte ajo qe na pelqen te besojme , por faktet dhe realiteti flasin ndryshe!Sot jetojmè ne fallsitet sa here marrim frymè, si ne kohen e PPSH.Dihet se nuk ka diktatur me nje diktator ,ashtu si nuk ka kleptokraci me nje hajdut te vetem ,keto jane sisteme komplekse te sajuara nga njerezit me te poshter qe ka patur Shqiperia !
  Ne shohim se kriminelet e diktatures,bijet e tyre jane sot ne qeveri dhe parlament, kjo si rrjedhojè e”filozofisè” katavica .Pra ish komunistat kane pushtetin nga manipolimi i vullnetit te popullit ,dhe jane shume te pasur duke vjedhur .Shume “mire” e kane gjetur justifikimin per krimet e djeshme komuniste ;“ashtu ishte koha atehere”….. .Dhe deri sot po keta kane qeverise nga skandali ne disfat me moton: Vjedh ,mashtro ,perçaj e sundo ,ekzakt si baballaret e tyre . Keta e kane bere Shqiperin toke te djegur ,por pushtuesit kriminel nuk po ndalen .Ata na kercenojnè qe te rrime urte! Te qepim gojen!Mos na ngaterroni punet se “po shkojmè ne Europè”,kete e thone bash spiunet e sigurimit ,njerezit me hajdut , njerez e hurit dhe te litarit, o bijet e tyre te degjeneruar qe duan te shpetojnè gjenè e vjedhur ,si baballaret e tyre! Keta kriminel po pretendojnè te poshtrojnè edhe rregullat e Europes! Por Juncker ju tha ; Avash, avash : Ku shkoni me droge,korrupsion, me drejtesi te degjeneruar.Ku shkoni me Balilin,Tahirin, Cakon, Ramen, Bashen ,Berishen,Meten,Xhafajne ,Ruçin,Llallen , Kryemadhin , te gjithe jane te korruptuar ,dhe per burg! Zoteri;Europa nuk eshte stallè derrash!
  Udheheqja komuniste dhe bijet e tyre kane ne gen kater disfata humane;urrejtjen , mashtrimin ,hajnin dhe dhunen,te cilat kane prodhuar falimentime tash 74 vjet. E kemi paguar me çmime te pergjakshme ,droge,korrupsion, dhune dhe varferi ekstreme ;por keta nuk terhiqen !
  Eshte momenti t’ju themi :Koha juaj ka marr fund ,dorzohuni dhe pendohuni per te keqijat qe i keni bere popullit Shqiptare!
  ******Politika per 27 vjet ka vjedhur miliarda dollar,kane vjedhe toka ,pasuri shtetrore e private,pra ka skandale, ka te vdekur,te zhdukur ,te lenduar.Kane meshef krimet e komunizmit. Kane bere vila luksoze ,pallate , terrene ,llogari bankare jashte shtetit etj . Te gjitha dihen !Por deri sot nuk ka te denuar,as te sekuestruar . Ka vetem nje popull te shtypur , te masakruar nga verferia dhe frika !Por kujdes se maskarenjt duan ta perserisin historin. Dhe nen dore e kane justifikimin ; Ja tani mos u merzisni se po bejme rreformen, por edhe kete e duan virtuale, ne leter!Pra duan te mashtrojne perseri. Atehere ne nuk duhet te presim per te pyetur :Ok, po te korruptuarit politik, kriminelat, parat e vjedhura ku jane ?
  Ne duhet te ndalojmè shtetin kriminel!Sepse vertet kemi te bejme me nje shtet mafioz!
  ****** Ja provat : 1) Bie avioni i droges 16 km (Durres) nga ministria e brendeshme, ku ishte ndertuar pista klandestine per shtat pale qefe. Kapet piloti Italian , kapet avioni , kapen celularet me emera te rendesishem;Dhe asgje . Zero hetime ,zero denime, zero ligj.Kjo veper kriminale eshte “dhurat” nga A. Llalla me prokuroret e çeshtjes.
  2) U koltivua gjithe territori i vendit me hashash ,aviona te tjere rane rrugeve, eksporti i droges plasi nga toka, deti dhe qielli !Asnje arrestim te rendesishem,asnje hetim , asnje denim , asnje problem per qeverin mafioze Rama-Meta . Dhe perseri eshte A. Llalla dhe te tjere prokurore ,jane Nishani ,opozita qe kane tradhtuar kushtetuten.
  3) U manipoluan votimet, u denoncuan njerez per blerje votash ,u vrane njerez,zero hetime ,zero denime;”opozita “pozita bashkèpunuan. Perseri Llalla eshte kunder ligjit dhe popullit Shqiptare!
  4) Kontrolli i shtetit deklaron se jane vjedhur 850 milion dollar per nje vit nga qeverisja Rama-Meta; askush nuk i kapi per fytit Edi Ramen dhe Ilir Meten! Ndersa Basha mori 13.5 milion euro si shperblim! A.Llalla ka heshte sepse sigurisht ka mush xhepat me euro,ka edhe bashkèshorten te implikuar ! Ndersa Berisha sulmon ambasadoret Vlahutin dhe Lu! Thoni pastaj se kjo nuk eshte nje mafie politike ne degjenerim total, dhe po keta pretendojnè te shkojne ne Europe per te qelbur edhe Brukselin?!
  5) Balili, zyrtar i larte shtetrore (LSI),por trafikanti me i madh i droges ne Ballkan, duhej te arrestohej ne moment nga patrulla me e afert, sepse kishte nje flete- arresti nga interpol!çfare beri partia mafioze e Edi Rames ,e la te lire qellimisht . Sot, po te hetohet seriozisht, te gjithe jane brenda; Xhafaj-Tahiri -Rama-Manjani-Meta-Llalla-Cako. Por zero hetime nga prokuroria ,zero hetime nga parlamenti mafioz, zero arrestime.Pra kemi shtet mafioz, me kryeprokuror mafioz me kuptimin e vertet te fjales! Llalla ,prokuroret e kopetences territoriale ,policia, interpoli, Rama, ministrat,Cako, duhen te hetohen sot ,jo neser per kete superskandal!!
  6) Tahir Droga ,duhet te ishte ne burg sepse doli qarte se kreret e policise koltivonin droge ,dhe ministri bashkèpunonte personalisht me bandat kriminale . Zagani, dhe koleget e tije jane nje prove ! Perse Llalla dhe krimet e renda nuk u hetuan?! Por u vune ne “levizje” kur plasi ne Itali!A nuk jane Llalla dhe te tjeret, mashtrues te korruptuar qe jane tallur me ligjet e shtetit dhe kushtetuten?!
  7) Droge masive :Rraportet se SHISH kishte njoftuar te gjithe derrat e shtetit, perfshirè Edi Ramen dhe “opoziten”!Por ata hengren parate e droges dhe heshten .Sot Tahiri feston me shampanje neper lokale; Ndersa ne i paguajmè rrogen e majme nje krimineli deputet qe ka helmuar Shqiperin dhe gjithe Europen! Provat ; vetem qorrat dhe maskarenjt nuk i shohin!
  8) Hetuesi kriminel Fatmir Xhafaj nuk arrestoj drejtorat e policise te lidhur me trafikun e droges, Tahiri-Rama. Por çfare beri ky mjeshter i mashtrimit, pasi i la te lire te arratisen, beri denoncimin ne prokurori “per konspiracion te sekretit hetimor”, praktikè e njohur ;Quhet faji kopil ! !Ndersa Xhafaj ka ndermarè nje fushatè propogande(virtuale) ,dhe po na tregon se sa banda kriminale ka vendi !Ne vend qe ti arrestojnè,ai po i paralajmron qe te paguajnè dhe te ikun!! Shikoni se jemi berè turpi i botes me keta banditè ne qeveri, dhe Ne pretendojme qe F.Xhafaj vellaj i Agronit te kokaines, i denuar ne Itali , do te luftojè krimin !Pra hajdutit i themi kape hajdutin ,shokun e Tije te jetes! Turp shekollor, ky eshte nje turp shume i madhe !
  9)Politika e qelbur eshte ofenduar nga faktet ?! Çdo kush mundet te pyesi : A eshte i ofenduar dhe i masakruar populli shqiptare nga politika e tyre mafioze, qe as pushtuesi nuk do ta kishte bere ?!
  Provat jane sheshit!
  ******Prokurore te Republikes ;Perse nuk arrestohet sot , Adriatik Llalla , Saimir Tahiri ,dhe Ilir Beqja,etj?! Populli shqiptare po shikon me pa durim nga ju!Kjo nuk eshte lutje ! Ju jeni te obliguar me ligje te zbatoni kushtetuten e Shqiperise, ne te kunderten po e tradhtoni si Adriatik Llalla!!
  Arrestoni: Saimir Tahirin ,Adriatik Llallen,Ilir Beqja ,etj ; dhe sekustroni pasurin ketyre maskarenjeve!
  Qe neser te pergatisim kushtet per te sekusestruar pasurin, dhe arrestuar Ruçin ,Xhafaj, Veliaj,Berisha, Rama,Basha,Meta,Kryemadhi,Nano,etj !Kjo eshte detyre kombetare per tu çliruar nga pushtuesit kriminel!
  ******Sepse jemi ngope me tipa si Gramoz Ruçi nje tjeter bandit i vjeter i komunizmit qe po vendose sot per fatin e shqiptareve. Kur ky person duhej te ishte ne burg, qe me vrasjet e Shkodres, por fale kleptokracise eshte bere numer dy i shtetit “demokratik”. Mendojeni mire ku jemi, emagjinoni ju per nje çast nje ish minister nazist,qe pas luftes se dyte boterore do te behej kryetare parlamentit ne Gjermani. Dhe nje oficer i gestapos, minister i brendeshem !! Amerikanet ,ish ministrat nazist i paten vare ne litare!Ndersa ne i kemi ne krye te shtetit,me keto rrezultate skandaloze! Vertet mendoni se mundemi te shkojmè ne Europè me keta bandita?
  Sepse komunisti i vjeter Ruçi nuk po rrin duar kryq ,ne bashkèpunim me sekretarin e kuvendit ka mbushur organet e drejtesisè me “telefona” ,“radio trasmetuese”,”antena” , sherbetoret e PPSH ! Ruçi eshte aty per te berè lojen e sigurimit te shtetit kunder drejtesise dhe lirise se popullit Shqiptare, dhe e gjithe kjo manover e ka nje “udheheqes” ;Edi Rama , qe per nga poshtersirat , ligesia shpirterore,intriga dhe urrejtja qe ka ndaj shqiptareve eshte trashigimtari i Enverit Hoxhes!
  Ne anen tjeter jane ata te kolones se pestè , ish-komunistat te pa turp . PD qe pret rradhen e korrupsionit. Ne PD vjedhja eshte buka e perditeshme, rrena eshte fryma,prostitucioni eshte defrimi, droga eshte fuqia!
  ******Rreforma ne drejtesi ? Nuk deshirojme apsulutisht te themi neser ku jane politikanet e denuar per vjedhje e korrupsion? Ku jane trafikantet e droges? Ku jane pronat , dhe miliardat e vjedhura ? Ku jane ideatoret e demodiktatures, Rama-Basha-Nano-Berisha-Ruçi-Meta-Xhafaj – Bushati-Kryemadhi?
  Shikoni mire se te gjithe keta persona si me siper qe na komandojne me dore te hekurt duke vjedhur jane komunista o klysh komunistash te korruptuar! Dhe nuk po mendojnè dy here qe t’ja bejnè gropen shqiperise perseri.
  Sepse Edi Rama-Basha-Meta-Berisha & kompani po punojnè per te ruajtur vjedhjet ,po japin pasaporta, po shesin detin , Camerine e çdo gje. Duan te ruajnè pushtetin !Dhe neser ta kalojne nga femijet e femijeve.Zoteri,po jetojme perjudhen e degjenerimit shteterore; oklokracia u praktikua 27 vjet me pare, ku pushteti kaloj nga te poshterit tek maskarenjt . Sot po punohet qe neser te kemi rreformen e drejtesisè pa te denuara per korrupsion e vrasje, pa konfiskime te pasurisè te vjedhur! Kete goditje te dyte dhe fatale per Shqiperine duhet ta ndalojmè te bashkuar me SHBA dhe Europen ! Njerezit duhen te bashkohen per te rrezuar diktaturen e trashigimtareve te komunizmit!
  Demokracia dhe liria e vertet kalojne nga kjo rruge e guximshme! Rruga tjeter eshte si demokraci e “dhuruar”nga falimentimi i Ramiz Alise, ne bashkèpunim me Sali Berishen ,Fatos Nanon,dhe Edi Ramen ; eshte demokraci fallso dhe torturuese qe na çon ne Kine ,Turqi dhe Rusi! Shqiperia behet per te gjithe ,por behet me bashkimin e te gjithe Shqiptareve, drejte normalitetit Europian, mireqenjes dhe lumturise!!

 14. Bushat, na mbyti llumi. Edhe Berisha edhe Hoxha jane thjesht dy kobra qe vjellin vrer! Berisha tani qe eshte ne opozite e ngre zerin dhe i dhimbset shume kombi…. Kurse Hoxha ngeli duke deklaruar si Llalla “do kapet ky, do kete kshu e ashu, shum shpejt”…

 15. Me përjashtim të gabimeve të shumta ortografike që përdor o Huk, dhe duke zëvëndësuar emrat e politikanëve që përmend ti, asgjë të re nuk ke thënë nga ato që përsërit kryemafiozi i Shqipërise, Edi Rama.
  Të pyes ashtu kot :
  Nuk ke dëgjuar o “anal-ist” katundi ndonjë gjë për multimiliarderin spekullant Georg Soros, kur na flet për Lu e Vllahutin si përfaqesues të SHBA e të BE ?
  Nuk e kupton o i gjori Huk se sa qesharak bëhesh kur kujton se gjithë bota qenka e një ideollogjie, ideollogjisë soroiste, e Shqipëria duhet të mbështesë këtë ideollogji ?
  Përse të pëlqen kaq shumë soji i spekullantëve e batakçijve, apo se je vetë i tillë ?

 16. I paepuri bushat kur nuk din cfare te thuash sepse ke frike se te del rrena thua se nuk e mban mend, kur genjen justifikohesh se te kane informuar gabim. Berisha, ai maloku me valixhe prej druri sic te pelqen ta quash ti e ka thene vete qe 90% e denoncimeve te qytetarit digital jane te verteta dhe kjo eshte verifikuar, jam i sigurte qe 90% e denoncimeve kundrejt artan hoxhes do te verifikohen. Sa per 21 janarin, kur opozita me nje plan te paramenduar sulmon kryeministrine quhet puc shteti, nuk e thua por te pelqen ta quash proteste e proletariatit ku viktimat e saj i sherbyen rames per te marre pushtetin ne 2013, kjo eshte merite edhe e juaja, medias se pavarur dhe asnjanese, shiko top channel edhe me blushin edhe kunder

 17. Shumë, shumë më të rrezikshëm se enveristët e hapur, janë enveristët e fshehur që hedhin gurin e fshehin dorën.
  Ky është stili i Bushatit që e gjen në pothuajse të gjitha shkrimet e tij.
  Pasi “e dërmon” armikun e kllasës, Berishën duke ja “numëruar” të gjitha krimet që ja ka zbuluar Mero Gëlbaza, për tu paraqitur i pa anshëm, e nën presionin e të vërtetave që bëjnë muuuuu, bën sikur “godet” edhe Ramën të cilit i doli në krah në janar të 2011 për të ardhur në pushtet me dhunë bollshevike.
  Ndonjë gazetar tjetër me pantollona të kuqe si Muç Nano, nuk e ka aftësinë e dhelpërisë së Andit, e tashmë eshtë bërë objekt barcoletash me thirrjen e tij që të mblidhen gjithë “qelbësirat” për të sjellë në pushtet Ed dramën.
  Ka edhe ndonjë “publicist” si Lubonja, me probleme psiqike, që akuzon Berishën se pse i goditi në fillim vitet 90-t, kriminelët vrasës të diktaturës enveriste e që me budallallëkun më të madh ai i konsideron si “kundërshtare politikë” të Berishës. Mjafton fakti se Lubonja nuk e kupton se ishin po këto “kundërshtare politikë” të Berishës, ata që e kalbën në burgje në pjesën më të bukur të jetës, rininë, që të na vijë keq për deformimin e tij psiqik.
  Nuk di të them se cilat janë motivet qe e shtyjnë gazetarin rondokop “investigativ” skraparlli Artan Hoxha, që ka këtë urrejtje patollogjike për Berishën sepse askush nuk e njeh të kaluarën e tij e nga cfarë strofulle ka dalë, ama Andi Bushatin e njohin të gjithë shqiptarët si birin e një oficeri të lartë të ministrisë se mbrendëshme të diktaturës e nipin e numurit dy të diktaturës, Hysni Kapos.
  Ja kam vënë në dukje edhe herë të tjera Bushatit, se asnjë nuk do ta paragjykonte ate nëse do të mbronte haptazi interesat e tij familjare, por nuk ka sepse të shitet me dhelpëri ndryshe nga çfarë është e ndryshe nga ç’mendon.
  Nuk mund të jesh në të njejtën kohe enverist, armik i imperializmit amerikan e i demokracisë perëndimore, edhe luftëtar i paepur i idealeve të demokracisë perëndimore.
  Ka pasur vërtetë raste si të Mero Bazes apo Muç Nanos që nga paraqitja si “të djathtë”, të yshtur nga përfitime korruptive na janë bërë “të majte” bile ekstremistë, apo në të kundërt intelektuale cilësore shqiptarë që e kuptuan fëlliqesinë e diktaturës enveriste e nga antarë të PPSH, ju bashkuan idealeve demokratike europiane perëndimore. Por është lojë e fëlliqte të qëndrosh midis regresives e progresives duke u paraqitur si i pa anshëm.
  Ngado që ta marësh, qoftë me sistemin tepër të dyshimtë demokratik që u vendos pas përmbysjes së diktaturës enveristo-ramiziste, vendosja e këtij sistem është ku e ku më progresiv se sistemi regresiv një partiak i diktaturës enveriste.
  Kjo është “vija e kuqe” e ndarjes për çdo shqiptar me moral e me një formim sadopak të plotë arsimor.
  Nuk dua të them me këtë se kjo vijë të ndajë mendimin e lirë majtist si një mendim të së keqes, e mendimin e lirë djathtist si një absolutizim të së mirës. Fjala është për të vertetat historike që lidhen me sistemet diktatoriale.
  Nuk mund të akuzoj asnjë majtist gjerman, italian apo austriak, veç terroristëve ekstremistë, se urrejnë nazizmin apo fashizmin, sepse ishin këto ideollogji që prodhuan diktatorët Hitler e Musolini. Do ta shihja me shqetësim të madh, që në këto vende me zgjedhje të manipuluara, të rivinin në pushtet enonazistët apo neofashistët.
  Por nëse efektet diktatoriale të nazizmit apo fashizmit zgjatën e shumta nja 15 vjet, në Shqipëri efektet diktatoriale të komunizmit zgjatën gati 5 dekada e në ish BS mbi 7 dekada.
  Mos të harojme edhe faktin se diktatura enveriste në Shqipëri, vazhdoi me modelin e saj më kriminal, modelin stalinist deri në vitin 1991.
  Mos të vetëmashtrohemi se duke dënuar vetëm diktatorin Enver Hoxha, dhe i kemi shpëtuar rrezikut të diktaturës. Asaj që duhet ti largohemi përfundimisht, është ideja e “diktaturës së proletariatit” me të ciln diktatorët komuniste justifikuan krimet e tyre. Nëse vazhdon të mbijetojë akoma kjo ide, sistemi socialist do të prodhojë edhe diktatorë të tjerë stalinistë apo enveristë.

  1. Nuk më ngelet veçse të të falenderoj o Kerr që duke përqeshur Shqipërinë, “skiperia”, pa dashur e ke zbuluar se nuk je shqiptar por armik i shqiptarëve e se të tillë plehrave ju ka djegur komenti im.

 18. A ka ndonje politike ogurzeze, qene 27 vjet
  degjojmeBERISHA, BERISHA,dhe po te marrim site verteta te gjitha ai duhet denuar sipas gjithemone,, zhurmueseve, turbullueseve, shpifesve, me qellime te meshefta per te ringritur ata qe ai me popullin ne vitin91 i permbysi, por nuk inxorripara ligjit nje, pernje te gjitheata qe kishin lyer duart m gjak e te gjithe persekutoret komuniste te hetuesise, e sigurimit te shtetit.Sot u ka ardhur zeri nga perkrahja e riperteritja e bijeve , e biles e dhe atyre vet. , nga ky KM me suiten e kelysheveqe i lehin mbrapa.ZOTRINJ GAZETARE; Rendomesia profesionale e tuaja, rendon ose lehteson punene veprimtarine e c; do kujt, por edhe tuajen kur ju shiteni e bliheni si mall tregu turbullues, e qe nuk i leni vehtes dinjitet. Ky kryeminister ka ne pushtet 21 vjetne poste te ndryshme, me bemat e tij qe si minister i kultures, e me damken e K, BASHKISE, 20 perqindeshi, e pas2013 ubene 6 vjet qe po e xhvat e vjedh , e rrjep kete popull, prape fain na e paska SALIU,,,,,Shikoni se si e mbushi vendin me droge, shikoni koncesionet, shikoni rritjen e perditeshme te taksave, ku po shkojne cmimet, etj, etj por me cfare do jetoi ky popull me pikturat e ketij idioti, a po me genjeshtrat, e mashtrimet e cdo dite qe thoteme vasalet apo mashtruesit e tij. Ate qe i ka bere , e po i ben ky skandaloz ketij vendi, as pushtuesit nuk ia kane bere popullit SHQIPTAR.Andaj para se te hidheni BERISHA, BERISHA, mthojeni nje here me vertetesi gjendjen se ku ndodhet ekonomiae cdo shqiptari. TRADHETAREVE E MASHTRUESEVE U VJEN DITA QE TE JAPIN LLOGARI> POPULLI NJE HERE TA PLAS>

 19. o Bushat po banu t’pakten vetem njehere ne jeten tane, burre me bole, si gazetari ARTAN HOXHA e mos e dridh gjithmone si kurvat .

 20. ORE bciMos rri si konei lidhur tek dera e partise dhe leh kunder gazetarise sipsikopati gjate. por thuaj ate qe mendo per shkrimin, e mos u merr me komentues, QEPE…

 21. Me çudit vertet ky Bushati i parkut te analisteve qeveritare, kur thote se Berisha thote genjeshtra te pa baza hera heres por edhe shume te verteta! Me nje nivel llogjike naormal te gjithe e dine dhe e kuptojne qe Rrama, qe diten e zeze Nano e futi ne politike vetem shkaterrime, gjnjeshtra dhe vjedhje ka bere dhe kete e dine te gjite shqiptaret! Dhe si pa turp, te gjithe vargmalet e genjeshtrave i ven ne pashe me ndonje te pa vertete qe paska thene Berisha, pe me teper te pa vertetuar nga vatha e analisteve te Rrames! Tung! Trung!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu