• |
ide | kryesore

Olesia Dukës i kaluan në llogari 10 milion euro, e konfirmon avokati

Lajme, Të fundit

Avokati i stomatologes, Olesia Dukës, e arrestuar për mashtrim disa ditë më parë, tregon se në llogarinë e shoqërisë së klientes së tij, janë transferuar 10 milionë euro nga kompania e kallëzuesit, e megjithatë askush nuk e ka hetuar origjinën e parave.

Arben Llangozi shprehet se Gjykata po mbulon krimin, pasi një njeri që i drejtohet Prokurorisë e Gjykatës për “vjedhjen” e parave, duhet të tregojë burimin, që në këtë rast nuk ka ndodhur.

“Të gjithë janë marrë me rrobat firmato të klientes sime. Rrobat firmato duhet t’i veshin të gjithë. Madje në Europë është turp t’i lexosh këto shkrime. Por në të gjithë botën, po të lexosh se në llogarinë e një personi kanë kaluar 10 milionë euro është dyshim i arsyeshëm për të kontrolluar aktivitetin e një personi. Pra, në rastin që po ju jap, vërtetohet qartë pastrimi i parave ose lekëve që s’kanë burim.

Prokuroria heshtje. Meqenëse Gjykata e bëri një gjyq, atëherë ia lë publikut të gjykojë. Ku i ka gjetur shoqëria ‘AMA’ 10 milionë euro të transferuara në llogarinë e ‘SHENDI DENT’? Jepni ju vendimin, pasi Gjykata dhe Prokuroria s’do që t’i shikojë këto shifra”, shprehet avokati i stomatologes Olesia Duka.

 

DEKLARATA E PLOTË E AVOKATIT

IDLIR HOXHA DHE ILIR DOÇI JANE PESHQIT E MEDHENJ QE MBROHEN NGA PROKURORIA DREJTORIA E PASTRIMIT TE PARAVE TATIM TAKSA DHE BANKA E SHQIPERSE.

Olesia Duka ka qen korrekte dhe ne pune , ajo ka pasur jet te qet , profesionin nuk ja dha as Idlir Hoxha qe ka dy emra dhe as Ilir Doçi qe ka abuzuar nepermjet njeriut te tij Arben Doçi. E gjithe kjo histori eshte e piset, ajo per kete gjobvenie ju ka kerkuar ndihme shume njerezve, por askush nuk e ka ndihmuar por e lane ne kete pike.

Prokuroria e heton dhe nuk eshte kompetente pasi sipas tyre kemi te bejme me perfitim dhe perfitimi ka ndodhur ne Tirane jo ne Durres ky fakt kuptohet qart perse ndodh jane njohjet dhe gjobveniet vazhdojne.

Perse Idlir Doçi perdor dy emra Idlir dhe Ilir Doçi?

Kjo kuptohet qart pasi i shmanget nje emri.

Masat e mara per keto subjekte te mara nga shteti per keto persona eshte zero pasi ata jan vet qe perdorin shtetin keta jan peshqit e medhenj qe Donald Lu Deklaron por ne Shqiperi ska kush i kap pasi ata e kan kapur shtetin duke perdorur prokuror dhe gjyqtar per te vazhduar gjobvenien e tyre.

Institucionet qe flen gjum dhe nuk marin asnje mas per keta subjekte jan

1.Prokuroria qe nuk vazhdon hetimin kunder pasurise se tyre keta eksçeinxhe skan te drejt te japin lek me fajde kete drejt e kan vetem bankat dhe per kete do tju vem ne dispozicion liçencat

2. Banka e Shqiperise qe leshon dy liç dhe nuk i kontrollon aktivitetin e fajdeve qe ata kryejn pasi çdo perqindje qe jepet nje kredi nga nje Bank e nivelit te dyte kontrollohet nga Banka e Shqiperise dhe keto subjekte qe skan te drejt fare te leshojne lek me perqindje
Perse ndodh? Normal ja llogarit Gjykata Dhe prokuroria

3.Tatim taksa keto subjekte jan informalitet total dhe nga tatim taksat kemi te bejme me nje gjum Letargjik shteti miljona euro humbje

4.Drejtoria e Pstrimit te parave hesht asnje kontroll per keto lek te cilat duken qart qe skan Burim sepse e kan shum te thjesht te marin Bilancet e subjekteve dhe te shkojne kontroll
Perse ndodhin keto ?
Keta jan peshqit e medhenj qe mbrohen nga shteti

9 Comments

  1. I nderuar lexues, Komenti i mësipërm, është pjesë e një fushate presioni, dezinformimi e përbaltje që ndërmerret nga pushkatarë të paguar të pushtetit, të prekur nga ballafaqimi me të vërtetën gjatë një emisioni televiziv, pjesë e së cilit ishte edhe kryeredaktorja e Revistës Monitor znj. Ornela Liperi, ndaj kompanive e individëve të përfshirë në aktivitetin e biznesit të Union Grup apo kompanive të tjera të lidhura me të (Union Grup është kompania mëmë e Media Union, botuese e revistës Monitor).

   Gazetarët dhe stafi më i gjerë i revistës janë të vendosur që pavarësisht këtij presioni të hapur, të qëndrojnë në pozitat e tyre objektive për të informuar sa më drejtë publikun, ashtu siç edhe e kemi shprehur qartë qëndrimin në editorialin e Revistës, si vijim i përballjes me përbaltjen që vjen nga pushteti.

   Në vijim, linku përkatës:
   http://www.monitor.al/editorial-te-lire-te-pavarur-e-profesionale-kjo-eshte-ajo-qe-kemi-qene-jemi-e-te-jemi/

 1. Shum i zgjuar x ket zbulim te mall nga avokati po si ka mundesi qe lista e te mashtruarve po rritete qe nuk kan fare lidhje me njeri tjeyrin ket e spjegon dot?

 2. Muhabeti del qe keta (si te gjithe edhe Tahiri fshehu se shiti makinen) fshehin sa fitojne qe te paguajne me pak taksa. Kurse kjo bucja, mire qe i mashtoi e u mori parate, por kerkon te beje edhe “investigatorin” qe gjen ata qe s’paguajne taksa. Hajde femer shkerdhate hajde. E pastaj themi pse kemi kaq shume plehra e kriminele. A mund te jete nene nje ndyresire si kjo> Imagjino kete xhade cfare femijesh do rrisi. Bira kurve si i thone. Kurse ky kodoshi, qe e mban per avokat, po ben “politike te madhe” na permend peshqit e medhenj te Donald Lu-se. Holle e ka tjerre muhabetin qerratai.

 3. Pervec ortografise se tmerrshme, shoh me kureshtje dhe formulimin e fjalise nga ky ‘avokati’. Te shkulesh se qeshuri. Cuditem kush kerkon ndihme te tipa si ky sepse ulerijne me shkrim qe nuk kane lexuar nje liber ne jete e tyre.

 4. une nje pyetje kam. nese ne llogarine e kesaj jane kaluar 10 milion euro nga keta persona qe avokati i akuzon per pastrim parash i bie qe zonjusha duhet te hetohet per pastrim parash. se nuk te vjen njeri e te hedh ne llogari shuma te tilla pa pasur dijeni.
  hajde avokat hajdar hajde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu