• |
ide | kryesore

Basha reagon ashpër ndaj shembjes së Teatrit Kombëtar

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e quan talibanizëm kulturor dhe historik prishjen e teatrit kombëtar dhe ndërtimin e një të riu.

Nëpërmjet një statusi në “Facebook”, pas prezantimit të projektit të teatrit të ri, Basha shkruan se në vend të Teatrit Kombëtar, do të ngrihet një tjetër bllok gjigand betoni, me para që nuk dihet nga vijnë. Për kryedemokratin, kjo është një tjetër skemë grabitqare Partneriteti Publik-Privat.

“Barbaria e Edi Ramës mbi historinë, kulturën dhe kryeqytetin nuk ndalet. Me shembjen e Teatrit Kombëtar do të shuhet përgjithmonë një pjesë e historisë, do të prishet një vepër e trashëgimisë kulturore, do të shkatërrohet më shumë harmonia urbanistike dhe arkitekturore e qytetit. Në vend të Teatrit Kombëtar, do të ngrihet një tjetër bllok gjigand betoni. Talibanizëm kulturor dhe historik dhe një tjetër skemë grabitqare PPP, nga një tjetër klient që do të rrëmbejë tokë publike dhe do ndërtojë kulla.Një tjetër skemë e padëgjuar në botë për ndërtimin e veprave publike. Një tjetër zhvillim me godina të larta, paratë për të cilin nuk dihet nga vijnë. Një tjetër vepër korruptivo-kriminale e Edi Ramës”, shkruan Basha.

Basha fb

1 Comment

  1. Po c’ke dale kaq bukur ne kete foto ilustruese more Basha. Fiks sikur po e merr ne goje.

    E zeza Rizat Cerova qe polli nje shkardhate si ty!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu